Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-10-01 09:40:57

Zuzana84
Člen/ka

Daňové přiznání-paušální výdaje

Dobrý den,měla bych na Vás dotaz, už jsem pročetla kde co,ale odpověďi jsem se nikde nedohledala....Manžel pracuje a zárověň podniká,daňové přiznání si proto podává sám,nevede účetnictví-uplatňuje výdaje paušálem. Já jsem na rodičovské dovolené a proto si může odečíst i slevu na mě a na naši dceru....Ale pokud tomu dobře rozumím tak "po novu" pokud si bude chtít pořád uplatnit slevu na mě i na dítě nemůže, už si výdaje uplatňovat paušálem, ale bude muset vést účetnictví? Nebo se tyto změny týkají pouze OSVČ které mají podnikání jako hlavní činnost? Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2012-10-01 21:05:07

Zdena
Moderátorka

Re: Daňové přiznání-paušální výdaje

Pročtěte diskusi zde:
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=10541

Pokud manžel bude mít většinu příjmů ze živnosti (víc než 50% celkového základu daně) a při uplatnění paušálních výdajů by si nemohl uplatnit slevu na manželku a daňové zvýhodnění na vyživované děti, tak má možnost vést daňovou evidenci (nebo podvojné účetnictví, rozhodnutí je na něm) a uvedená omezení se na něj nebudou vztahovat.

Offline

 

#3 2012-10-02 08:18:58

Zuzana84
Člen/ka

Re: Daňové přiznání-paušální výdaje

Moc děkuji za odpověď paní Zdenko a ještě se teda chci zeptat pokud bude mít z hlavního poměru větší příjmy a ty z živnosti budou menší než 50% jeho příjmů z hl.p.?

Offline

 

#4 2012-10-02 08:21:14

Zuzana84
Člen/ka

Re: Daňové přiznání-paušální výdaje

Tam jsem chtěla napsat než 50% celkového základu daně...

Offline

 

#5 2012-10-02 17:01:01

Zdena
Moderátorka

Re: Daňové přiznání-paušální výdaje

Pokud bude mít souběh příjmů ze zaměstnání + ze živnosti a u příjmů ze živnosti uplatní výdaje procentem z příjmů, tak by dílčí základ daně ze živnosti (příjmy po odečtení výdajů, případně po úpravách daňového základu) neměl být vyšší než 50% celkového základu daně. Jestliže dílčí základ daně ze závislé činnosti bude tvořit alespoň polovinu (raději více) celkového daňového základu, tak živnostník může uplatnit paušální výdaje a zároveň si uplatnit slevu na manželku a daňové zvýhodnění na vyživované děti.

Offline

 

#6 2012-10-02 18:11:32

Zuzana84
Člen/ka

Re: Daňové přiznání-paušální výdaje

Jéé moc děkuju,to mi spadl kámen ze srdce,už jsem myslela,že mu budu muset vést minimálně daňovou evidenci.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB