Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-06-15 17:14:04

SparkCZ
Člen/ka

Jak správně zavést příjem bez faktury

Dobry den,

muzete mi prosim poradit, jak mam spravne zavest do danove evidence polozku do prijmu, kde ale odberatel nepozaduje ode mne zaslani faktury? Muzu si ji tedy jen vytisknout a nechat u sebe bez toho aniz bych ji odberateli odeslal?

Dekuji za odpoved

Offline

 

#2 2009-06-16 13:42:48

JANAA
Člen/ka

Re: Jak správně zavést příjem bez faktury

Stačí příjmový doklad, jako příjem z podnikání..

Offline

 

#3 2009-06-16 14:18:14

SparkCZ
Člen/ka

Re: Jak správně zavést příjem bez faktury

Diky za odpoved, jen tedy upresnim ze se jedna o provizi z uskutecnenych SMS transakci. Vyplnim tedy jen prijmovy doklad a nic vic?

Offline

 

#4 2009-06-16 14:23:16

Zdena
Moderátorka

Re: Jak správně zavést příjem bez faktury

Můžete si fakturu vytisknout jen pro sebe a založit, nikdo nebude zkoumat, zda jste ji odeslal odběrateli. Také si můžete u příjmu v DE udělat pouze poznámku od koho a za co příjem byl a nemusíte tisknout žádné faktury. Pokud vám provize chodí na účet, tak stačí poznámka na bankovním výpisu, nemusíte vyplňovat příjmové doklady.

Offline

 

#5 2009-06-16 14:27:15

SparkCZ
Člen/ka

Re: Jak správně zavést příjem bez faktury

Ok, diky moc, tohle jsem potreboval.

Offline

 

#6 2009-07-20 22:32:18

spimic
Člen/ka

Re: Jak správně zavést příjem bez faktury

Dobrý den,
chtěla bych mít int. obchod na e-bay. Pokud si někdo u mě zakoupí zboží musím těmto zákazníkům také vystavovat faktury, nebo mi stačí pro doložení příjmů do daň. evidence výpis z Paypalu, že byla platba provedena? (Byla bych neplátce DPH).  Pravděpodobně bych prodávala zb. ve více měnách, mohu mít tabulku kam budu příjmy dle měn zapisovat celý měsíc a pouze na konci měsíce je přepočítám všechny dle kurzu ČNB na Kč nebo musím každý příjem přepočítavat denním kurzem? Ještě by mě zajímalo jestli musím mít ke každému příjmu i výpis z banky, protože některé přijaté platby "uvíznou" v Paypal balance a na účet mi přijde až část po překročení určitého limitu.
Děkuji mockrát za odpovědi.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB