Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Výživové poradenství jako živnost při studiu

#1 2009-07-16 20:45:18

kockova
Člen/ka

Výživové poradenství jako živnost při studiu

Dobrý den, mám hned několik dotazů. Chtela bych založit živnost na výživové poradenství (analýza, sestavení jídelníčku, prodej výživových doplňků). Nechala jsem se nalákat na kurz tohoto poradenství, v jehož ceně měl být i ŽL. Absolvovala jsem jej, ale můj školitel se mi zdráhá vydat věci potřebné k získání živnostenského listu,dokud nezískám stálé klienty. Pokud by ale má živnost patřila mezi volné, nic bych od něj prakticky nepotřebovala.
    Také jsem se chtěla zeptat, jak by to bylo v mém případě s daněmi. Jsem studentka denního studia.
    A poslední věc: postačí mi jako podklad pro vzdělání v oboru (pokud bych jej vůbec potřebovala) absolvování předmětů: výživa člověka, racionální výživa, poruchy příjmu potravy na VŠ zdravotně sociální?
Předem děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2009-07-20 15:45:19

Nela
Člen/ka

Re: Výživové poradenství jako živnost při studiu

Je to volná živnost, od svého "školitele" nepotřebuješ nic. Vezmmi si OP, 1.000,- Kč a zajdi na živnostenský úřad.

Živnost se jmenuje "Výroba, obchod a služby .... " , obor činnosti zvol např.:

č. 78 - poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu,
č. 60 - poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků,
č. 47 - zprostředkování obchodu a služeb
č. 48 - velkoobchod a maloobchod

Ty poslední dva spíše proto, že se hodí ke všemu a je to za stejné peníze. Podrobněji upravuje obsahovou náplň nař. vl. č. 278/2008 Sb.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Výživové poradenství jako živnost při studiu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB