Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-13 12:29:42

Monda123
Člen/ka

DPH z úvěru na automobil

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se platí DPH z automobilu (nákladního) pořízeného za účelem podnikání na úvěr. Zda se DPH odečtě hned při koupi celé. Dále by mě zajímalo, jak se v tomto případě účtují úroky z úvěru. Jinak se poté automobil nadále odpisuje, že? Děkuji. Monika.

Offline

 

#2 2009-04-16 17:48:18

Zdena
Moderátorka

Re: DPH z úvěru na automobil

DPH můžete odečíst hned při koupi celé. Úroky z úvěru buď uplatníte jako výdaj na podnikání (provozní režii) při jejich úhradě, nebo je zahrnete do pořizovací ceny auta - rozhodnutí je na vás. Ano, automobil se odpisuje, ale ověřte si zda jste opravdu jeho vlastníky, v úvěrové smlouvě může být výhrada vlastnictví.

Offline

 

#3 2009-05-27 15:37:52

novakovpetra
Člen/ka

Re: DPH z úvěru na automobil

Dobrý den, telefon jsem si koupila jako občan, ale používám ho ke své podnikatelské činnosti jako OSVČ. Můžu si dát celé výdaje do nákladů, když jsem ho nepořídila jako podnikatel?
Děkuji
Petra Nováková

Offline

 

#4 2009-05-27 20:06:32

Zdena
Moderátorka

Re: DPH z úvěru na automobil

Ano, můžete.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB