Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-04-28 11:28:11

marcoo
Člen/ka

Odpis položek

Pokud jsem neplátce DPH, vedu jednoduchou evidenci (příjmy výdaje) doklady od nich uschovám,co si vždy na konci roku odepsat? Mám sečíst celé částky za výdaje? Nebo pouze jejich daň? Tomuto kroku vůbec nerozumím. Nebo sečíst kompletně večkeré výdje i s daní a poté nějak vypočítat daň? Děkuji za radu

Offline

 

#2 2009-04-28 23:39:42

Zdena
Moderátorka

Re: Odpis položek

Vás jako neplátce DPH vůbec nezajímá, rozpisů na základ daně a daň (rekapitulace) na dokladech si nevšímejte. Pro vás je výdajem celková částka, kterou jste za zboží, nebo službu skutečně zaplatil. Sečtěte si kompletně veškeré výdaje, které jste vynaložil na své podnikání.

Offline

 

#3 2009-04-29 08:39:23

marcoo
Člen/ka

Re: Odpis položek

Děkuji za odpověď. I jako neplátce DPH mám tedy ale platit daň z příjmu? V ukázkách o daňové evidenci to tam tak máte zapsané. Děkuji vám.

Offline

 

#4 2009-04-29 09:21:25

JANAA
Člen/ka

Re: Odpis položek

Marcoo, daň z příjmů platí každý, kdo má jakékoli příjmy, ať jste zaměstnanec, nebo podnikatel, pokud vyděláváte, platíte.

Offline

 

#5 2009-04-29 09:40:38

marcoo
Člen/ka

Re: Odpis položek

JANAA napsal(a):

Marcoo, daň z příjmů platí každý, kdo má jakékoli příjmy, ať jste zaměstnanec, nebo podnikatel, pokud vyděláváte, platíte.

Zrovna jsem chtěl psát,že už mě to trklo také. I přes to díky za odpovědi. Ještě jeden dotaz bych měl. Na FU musím jít vždy jednou za rok,tedy do konce března, nebo mohu  třeba každý měsíc jít odepisovat daně atd? díky za radu

Offline

 

#6 2009-04-29 14:51:16

JANAA
Člen/ka

Re: Odpis položek

Daňové přiznání se podává jednou za rok, a to nejpozději do konce března za předchozí rok. Nebo pokud si u daňového poradce požádáte o odklad, je lhůta pro podání DPFO prodloužena do konce  června. Takže chodit každý měscí na finanční úřad Vám bude k ničemu, kafe tam nevaří...Jinak pokud budete užívat auto k podnikání, či dokonce mít zaměstnance, pak by styk s fú byl častější, tedy aspoň platby. Nebylo by pro Vás lepší a pohodlnější svěřit své daně odborníkům, a naplno se věnovat tomu, čemu rozumíte, a na účetních nechat doklady, čísla, přiznání? Hodně štěstí, Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB