Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-20 14:09:03

Stanislava
Člen/ka

Vyúčtování za telefon

Dobrý den,

mám 2 vyúčtování za telefon, tyto faktury neplatíme přesnou částkou, ale každy měsíc pošleme na telefon cca 2000 a vodafone si pak peníze odečítá. Problém je v tom, že tyto 2 platby jsem platila ze svého soukromého účtu, všimla jsem si ale, že na faktuře je napsán způsob platby složenka. Mohla bych si tedy dát do nákladů tyto platby jako by byly zaplaceny hotově, ale ztratili jsme doklad? :)) Nevím, jak jinak to totiž udělat. Samozřejmě odteď už telefon budeme platit z podnikatelova účtu.

Může si dát podnikatel do nákladů 100% z faktury, když skutečně provolá téměř všechny hovory kvůli podnikání? Máme autodopravu, kde skutečně člověk provolá dost peněz.

Děkuji za Vaši reakci. Stanislava

Offline

 

#2 2009-04-17 21:23:11

Zdena
Moderátorka

Re: Vyúčtování za telefon

Dala bych do podnikatelovy pokladny výpisy z vašeho účtu, na kterých je částka, kterou jste poslali Vodofonu a výdajovým pokladním dokladem bych vám vyplatila příslušné částky.

Podnikatel si může dát celou částku faktury do výdajů, pro soukromé hovory má určitě jiný telefon:-)

Offline

 

#3 2009-04-23 14:09:10

bobes.F
Člen/ka

Re: Vyúčtování za telefon

Dobry den,prosím můžete mi poradit?Zjistila jsem že mám nárok na daňový bonus na manžela který pobírá RP.Moje účetní mi však dala bonus jen na dítě,můžu ještě o tento bonus dodatečně pžádat?Zároveň mi neodečetla daň z převodu nemovitosti.Děkuji za radu.

Offline

 

#4 2009-04-25 00:37:52

Zdena
Moderátorka

Re: Vyúčtování za telefon

Ano, můžete požádat dodatečně, máte na to 3 roky. Nejdřív začátkem května si podejte dodatečné daňové přiznání, ve kterém si uplatníte slevu na vyživovaného manžela a odečtete daň z převodu nemovitosti.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB