Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-31 20:09:09

Martas
Člen/ka

Rozvoz potravin a nápojů

Dobrý den všem ,mám 2 otázky:

1)Rozvážím do domácností starším lidem potraviny a nápoje, tuto živnost mám jen jako VEDLEJŠÍ, živnostenské oprávnění mám na Velkoobchod a Maloobchod, zprostředkování služeb, potravinářský průkaz mám......stačí mi to? Nebo jsi to budu muset rozšířit o nějaké jiné?

2)Podnikám teprve dva týdny. Ještě mám jednu otázku. Mám firemní automobil, chtěl bych se zeptat na jednu věc, nejsem plátce DPH, ,, Můžu uvést do nákladů projeté palivo ikdyž nejsem vlastníkem vozidla, ale jen uživatel"? Píšu si knihu jízd, firma mi měsičně strhává soukromé kilometry. Povinné ručenní a pojištění hradí firma, jiné auto nevlastním.

Děkuji za jakékoliv odpovědi. :)

Martin

Offline

 

#2 2009-04-19 00:22:08

Zdena
Moderátorka

Re: Rozvoz potravin a nápojů

1) Stačí.

2) Firemní auto bych viděla jako bezplatně vypůjčené. V těchto případech je možné uplatnit náhradu za spotřebované PHM. Množství spotřebovaného paliva podle průměrné spotřeby, vypočítané z údajů v TP.Cenu PHM buď prokazujete dokladem o nákupu, nebo použijete průměrnou cenu - bez nutnosti prokazování nákupu PHM. Průměrné ceny pro rok 2009 zde:
http://www.jakpodnikat.cz/prumerne-ceny-phm.php
Pozor - základní náhrada 3,90 Kč/km vám nenáleží.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB