Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-04-10 08:55:07

matesska
Člen/ka

nedok.výroba

Dobrý den paní Zdeno,
do naší výrobní organizace je dodán materiál a je naúčtován na sklad. Skladník provede na základě výdejky výdej materiálu do spotřeby 501/112. Jenže tento materiál není zpracován v celém množství a část zůstane ve výrobních prostorách v neporušeném stavu.
Může se tento materiál naúčtovat na účet 121 - nedokončená výroba. Já si myslím, že ne, ale vedoucí výroby tvrdí, že ano. Můžete mi  poradit, jak se má tento zbytek zaúčtovat ?  Děkuji Vám Marcela

Offline

 

#2 2009-04-13 17:17:09

Zdena
Moderátorka

Re: nedok.výroba

Jsem stejného názoru, jako vedoucí výroby:-)
Nedokončená výroba je také zásoba, stejně jako materiál (při závěrce budete inventarizovat), takže podle mého názoru není tak důležité, jestli máte materiál na 112, nebo na 121. Naběhlé náklady byly eliminovány a bude dodržen princi souměřitelnosti N a V v rámci účetního období. Pokud by se při inventarizaci NV zjistilo, že je ve výrobním prostoru materiál, který už nebude zpracován, pak byste měli rozhodnout o jeho dalším osudu - vrácení na sklad, likvidace ...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB