Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-05 11:11:59

Manoka
Člen/ka

Zprac. účta - výdej. pokl. doklad?

Známým zpracovávám DP (DE) a zajímalo by mne, zda-li mohou (aby mohli dát také do nákladů) vystavit na mé jméno výdej. pokladní doklad a uvést zprac. účetnictví nebo administrativní práce. ŽL nemám, ani DoPP, VPP apod.. Děkuji.

Offline

 

#2 2009-03-10 12:27:30

Zdena
Moderátorka

Re: Zprac. účta - výdej. pokl. doklad?

Mohli jste uzavřít například smlouvu o dílo, nebo smlouvu příkazní podle občanského zákoníku. Můžete vystavit jakýkoliv doklad, například svůj doklad o příjmu hotovosti, nebo podepíšete odběratelův výdajový pokladní doklad.

Offline

 

#3 2009-03-10 12:31:03

Manoka
Člen/ka

Re: Zprac. účta - výdej. pokl. doklad?

Bylo mi řečeno, že neopávněně podnikám - jde ale o nepravidelný příjem do 20 tis, což by mělo být OK.

Offline

 

#4 2009-03-10 12:42:42

Zdena
Moderátorka

Re: Zprac. účta - výdej. pokl. doklad?

Dokud vám neoprávněné podnikání nepřišije živnostenský úřad, tak je to OK, příležitostné (nahodilé) činnosti nejsou podnikáním. Je ale pravdou, že tu lze vysledovat periodicitu - každý rok na jaře:-)
Pro účely daně z příjmů máte příjem podle § 10 ZDP.

Offline

 

#5 2009-03-10 13:36:38

Manoka
Člen/ka

Re: Zprac. účta - výdej. pokl. doklad?

Takže když mi vystaví výdejový doklad a já podám z. r 2009 přiznání, kde je přiznám a tedy i zdaním, tak by vše mělo být OK a všechny strany spokojené? a pokud by to byly příjmy do 6 tis -to se nějak rozlišuje? Moc Vám děkuji.

Offline

 

#6 2009-03-29 23:48:51

Zdena
Moderátorka

Re: Zprac. účta - výdej. pokl. doklad?

Pokud by to byly příjmy do 6 tisíc a jste zaměstnaná, tak vůbec nemusíte podávat daňové přiznání. Pokud nemáte příjmy ze zaměstnání, ani jiné, pak jste povinna podat DP až při příjmech nad 15 tis. Kč

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB