Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-11 02:22:46

Kivik
Host

Neobnovení přerušeného ŽL

Dobrý den. Je to pár let, kdy jsem si kvůli VPP musela pořídit ŽL. Když byl VPP ukončen, ŽL jsem přerušila a změnu jsem oznámila na ZP i OSSZ. Daně i pojištění jsem řádně zaplatila a vše jsem pustila z hlavy. Bohužel i to, že ŽL byl přerušen do určitého data - t.j. do 19.7.2007. Přišla jsem na to až teď. Potřebovala bych vědět, jestli jde znovu přerušit ŽL se zpětným datumem. Pokud ne, co z toho vyplývá - že od 20.7.2007 jakoby znovu podnikám?? Mám platit zpětně SP, ZP či daně, když žádnou činnost na ŽL nevykonávám?? Mám pouze příjem z HPP a SP, ZP a daně odvádí zaměstnavatel. Vím, že musím jít na živnostenský úřad znovu přerušit ŽL, ale nevím, jestli musím jít něco řešit na FÚ, OSSZ či zdravotní pojišťovnu. Děkuji za radu.

 

#2 2009-03-15 00:03:19

Zdena
Moderátorka

Re: Neobnovení přerušeného ŽL

Živnost vám zpětně nepřeruší, ale nic se neděje. Na ZP i na OSSZ máte přerušení nahlášené, neprovozujete samostatnou výdělečnou činnost, takže nemusíte podávat přehledy o příjmech a výdajích. Na FÚ také nemusíte nic řešit, neměla jste žádné příjmy z podnikání, takže vám z tohoto důvodu nevznikla povinnost podat daňové přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB