Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-19 22:36:46

Janina
Host

daňové zvýhodnění na dítě

Dobrý den, mám klienta, který žije s rozvedenou dcerou s dítětem ve společné domácnosti. Klient podniká, dcera je na mateřské dovolené, bez zdannitelného příjmu. Může se dědečet uplatnit v daňovém přiznání daňové
zvýhodnění na vnučku? Děkuji.

 

#2 2009-01-20 22:23:08

Zdena
Moderátorka

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Ano, může - viz §35c/6 ZDP:  Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojené, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě druhého z manželů a vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit.

Offline

 

#3 2009-02-01 13:30:13

petula
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Dobrý den... manžel v loňském začal roce podnikal /1.10.2008/ a já jsem na mateřské dovolené. Může se v daňovém přiznání uplatnit slevu na naše 2 děti/ 2 a 7 let/? Používá paušální výdaje 60%.

A ještě jeden dotaz ... bratr loni podnikal celý rok a jeho žena byla též na mateřské. Uplatňuje slevu na jedno dítě. Přestože je ve ztrátě cca 200 000 Kč .. vyšlo mi, že by mu měl finanční úřad vyplatit daňový bonus na dítě 10686 Kč. Je to možné?
Moc děkuji.Petra

Offline

 

#4 2009-02-02 00:41:53

Zdena
Moderátorka

Re: daňové zvýhodnění na dítě

K dotazu:
ano, manžel může uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované děti, případně i slevu na vás, jako na vyživovanou manželku, pokud vaše vlastní příjmy v roce 2008 nepřesáhly částku 68.000,- Kč.

A k ještě jednomu dotazu:
uberte šest korun a bude to možné:-)  Daňové zvýhodnění na jedno dítě, které poplatník vyživoval po celý rok, opravdu činí 10.680,- Kč.

Offline

 

#5 2009-02-02 09:50:26

petula
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Moc děkuji za odpovědi :) Petra

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB