Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » DPH
  •  » Výměna skla výlohy nebytový prostor.

#1 2023-10-05 20:49:25

jola
Člen/ka

Výměna skla výlohy nebytový prostor.

Dobrý večer, paní Zdeno,
potřebovala bych poradit, zda firma, která prováděla výměnu skel na výloze nebytového prostoru, který se nachází v bytovém domě účtovala správně 22% DPH. Bytový dům se skládá ze dvou bytů a nebytového prostoru. Majitel byty pronajímá, v nebytovém prostoru byl ukončen nájem a je momentálně prázdný. Dům je v osobním vlastnictví. Pronájem  § 9. v katastru nemovitostí je nemovitost zapsaná jako bytový dům. Nemá být fakturováno s 15% DPH.

Moc děkuji za odpověď. Přeji hezký večer.                                                                                        Jarmila.

Offline

 

#2 2023-10-06 22:45:53

Zdena
Moderátorka

Re: Výměna skla výlohy nebytový prostor.

Dobrý večer, paní Jarmilo. Pokud je nemovitost zapsána v katastru nemovitostí jako bytový dům (dokončená stavba pro bydlení), tak by firma měla respektovat ustanovení § 48 ZDPH a fakturovat sníženou sazbu 15% DPH.

Offline

 

#3 2023-10-07 19:24:33

jola
Člen/ka

Re: Výměna skla výlohy nebytový prostor.

Dobrý večer, paní Zdeno. moc Vám děkuji za odpověď. Budu o tom informovat firmu, která výměna prováděla a budu trvat na opravě sazby.

Hezký večer.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Výměna skla výlohy nebytový prostor.

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB