Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2019-09-29 20:01:13

Dagmar80
Člen/ka

DPČ - Zaměstnání malého rozsahu

Dobrý večer. Pročetla jsem si vše potřebné kolem DPČ a poprosila bych moc o případné doplnění.
Budeme zaměstnávat člověka, který je na ÚP, nebere žádnou podporu, jen je evidován.(pro vysvětlení, je problémový, navíc má více exekucí - na HPP jej raději nechceme, ale na vykonání určitých jednoduchých prací, které jsou nutné, nám přijde vhod těch pár hodin a jemu přivýdělek také) Potřebujeme jej max. na cca 20 hodin měsíčně. I zde určitě platí, že minimum na hodinu je zaručená mzda pro tu skupinu...
Zjišťovala jsem, že pokud jeho odměna nepřesáhne 2999 Kč hrubého, nebude se za něj odvádět ani soc. ani zdrav, tedy jako v případě DPP do 10. tis Kč, je to tak? "Chová se DPČ do 3000 jako DPP do 10 tis (s tou už nějaké zkušenosti máme)?
Chápu dobře, že jej tedy nemusíme ani na soc a zdrav. předem přihlašovat, jen pokud by v určitém měsíci měl příjem náhodou vyšší, tak přihlásit a odvést?

Co se týká smlouvy, tady na stránkách je uvedeno, že cituji: "pokud z odměny nechceme odvádět pojištění, uvedeme do smlouvy, že jde o zaměstnání malého rozsahu a že odměna nepřesáhne 3000 Kč za měsíc." - to je lepší z jakého důvodu? Je ZMR v něčem vyloženě odlišné, nějaký háček...pokud vlastně nikde nic nebudeme hlásit, nebudou odvody soc + zdrav+daně..vlastně nic. Jen mu na začátku měsíce vyjedeme výplatnici, kde bude jeho hrubý příjem i čistým příjmem a tím to vlastně vše končí, nebo je to jinak?... V čem tkví to doplnění, že jde o ZMR. Přijde mi, že v našem případě to nijak nemění nic na situaci ani pro zaměstnance ani pro OSVČ, který mu dá pár hodin v měsíci práci.
Pokud do smlouvy uvedeme dobu neurčitou, předpokládám, že můžeme případně ukončit po oboustranné dohodě okamžitě tento poměr.
Děkuji mockrát za ujištění, tady jste super.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB