Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2018-07-03 10:20:13

ema1
Člen/ka

Neplátce poskytuje službu českému plátci v zahraničí

Dobrý den,
prosím poradit, zda český neplátce DPH, který má má tuto zakázku: česká firma /plátce DPH/ v Německu pro německého klienta montuje nějaké zařízení a zároveň učí toto zařízení obsluhovat německého klienta. Můj český neplátce je tam jako tlumočník pro montéry najatý českou firmou.
Musí se stát identifikovanou osobou?

Pokud ano, vím ,že se musí registrovat do 15 dnů. Od skončení zakázky? V jakém termínu pak podává PDPH a souhrnné hlášení?
Moc díky za radu.

Offline

 

#2 2018-07-10 23:51:42

Zdena
Moderátorka

Re: Neplátce poskytuje službu českému plátci v zahraničí

Dobrý den. Pokud je tlumočník najatý českou firmou, tak z pohledu zákona o DPH poskytuje služby s místem plnění v tuzemsku (místo plnění se řídí sídlem objednatele a není důležité, že tlumočí v Německu) a nemusí se tedy stát identifikovanou osobou.

Offline

 

#3 2018-07-11 14:43:01

ema1
Člen/ka

Re: Neplátce poskytuje službu českému plátci v zahraničí

Moc děkuji za vysvětlení. Tzn. že není ani na závadu, pokud obdrží zálohu před cestou v Eurech? Firma poskytne zálohu, musí tlumočník vystavit příjmový doklad? Po skončení akce firma doplatí dle odpracovaných dní. Odměna za tlumočení je domluvena jen mailovou komunikací.

Ještě jednou díky.

Offline

 

#4 2018-07-11 23:04:17

Zdena
Moderátorka

Re: Neplátce poskytuje službu českému plátci v zahraničí

Tlumočník může obdržet zálohu v Eurech. Pokud firma poskytne zálohu v hotovosti, tak živnostník buď vystaví příjmový pokladní doklad, nebo může potvrdit převzetí peněz na výdajovém pokladním dokladu, který vystaví firma. V obou případech zahrne živnostník přijatou zalohu (po přepočtu na Kč) do svých daňových příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB