Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2017-03-16 22:14:26

Marko78
Člen/ka

Příjmy ze závislé činnosti, ale i v zahraničí

Paní Zdeno, prosím Vás neporadíte mi? má povinnost podat přiznání FO, český rezident, část roku zaměstnán v ČR, poté ukončil prac. poměr a má příjmy ze záv. činnosti v Rakousku?
Vím, že pokud má pouze příjmy v zahr, kde sml. o zam.dvoj.zd. tak nemusí, ale nevím,jak to je, když byly příjmy po část roku v Čr.
a ještě pokud povinnost nemá, ale chtěl by přiznání podat, např. kvůli využítí slevy na poplatníka za celý rok, pak by do přiznání příjmy z Rakouska uvádět nemusel, že? Moc děkuji za případnou radu.

Offline

 

#2 2017-03-17 00:25:56

Zdena
Moderátorka

Re: Příjmy ze závislé činnosti, ale i v zahraničí

Dobrý večer, Marko. Příjmy ze zahraničí jsou ošemetné a poplatník by měl řešit své daňové přiznání s daňovým poradcem. Podle mého laického názoru by měl zdanit všechny své celosvětové příjmy v ČR. Měl by tedy podat daňové přiznání, ve kterém uvede i příjmy ze závislé činnosti z Rakouska. Pokud by měl příjmy ze závislé činnosti pouze z Rakouska (smluvní stát), tak by přiznání podávat nemusel (§ 38g/2 ZDP), Váš človíček ale měl příjmy jak ze zdrojů na území ČR, tak ze zahraničí. Příjmy z Rakouska může uvést na ř. 31 a na ř. 36a je může hned vyjmout ze zdanění, takže je ve skutečnosti zdaňovat nebude.

Pročtěte článek zde:
http://www.finance.cz/zpravy/finance/25 … zahranici/
Je sice z roku 2010, ale myslím, že je stále aktuální. Je tam příklad na příjmy ze závislé činnosti z Rakouska.

Návod k vyplnění přiznání (také staršího data) zde:
http://finance.idnes.cz/vyplnte-spravne … p_dane_hla

Offline

 

#3 2017-03-17 07:48:22

Marko78
Člen/ka

Re: Příjmy ze závislé činnosti, ale i v zahraničí

Paní Zdeno, mockrát děkuji. Vy mi vždycky vytrhnete trn z paty, jste úžasná :-))

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB