Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-11-28 18:52:50

kartena
Člen/ka

Pronájem haly

Dobrý den,
  Možná tato otázka by tady neměla být zařazena,ale zkusím to jestli to budete vědět a nebo aspoň poradíte co s tím.
Jsem majitelem prostor k podníkání(haly 200 m2) kde momentálně vykonává činnost bratr,ale jelikož mi opravoval dům kde se nachází zmiňovaná hala tak jsme se domluvily,že mi nebude platit nájem po dobu 5-ti let,ale co já s tím? Mněl bych asi vytvořit smlouvu o pronájmu ,aby mněl pro případnou kontrolu doklad o nájmu ,ale musí tam být nějaká částka za kterou pronájímám?Nevím jestli by se případné kontrole líbilo že tam není nějaká částka!Vím,že třeba městu se pronajímájí prostory třeba za korunu nájmu za rok ,dalo by se také tak pronajímat?Samozřejmně po 5-ti letech by nastartoval nájem jak má být.Taky chci vydělat že? Děkuji KARTENA

Offline

 

#2 2008-12-01 21:57:31

Zdena
Moderátorka

Re: Pronájem haly

Nevím, co s tím.
Pronájem za korunu nebude to pravé, bratr je spojenou osobou ve smyslu § 13/7 zákona o daních z příjmů, měl byste mu tedy účtovat nájemné v ceně, která je v daném místě a čase obvyklá. Jestli FÚ najde ve vašich, nebo bratrových dokladech nájemné za 1,- Kč, tak bude doměřovat.
Bratr může užívat nemovitost bezplatně, na základě smlouvy o výpůjčce. Tady je riziko, že mu FÚ doměří darovací daň, pokud zjistí bezplatné užívání (ale nemusel by zjistit, nebudou doklady). Pokud uplatňuje výdaje, které souvisí s halou, tak vám nebudou uznány jako výdaj na zajištění příjmů - žádný příjem nemáte.
Předpokládám, že si bratr neuplatnil ve svém podnikání žádné výdaje, spojené s opravou domu, či haly.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB