Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2016-03-26 13:25:36

miruska.j
Člen/ka

Příjmy za marketingovou činnost od firmě ze 3. země

Dobrý den, snažila jsem se najít odpovědi na moje otázky, ale bohužel se mi to nepodařilo. Možná se snažíme hledat v jednoduché věci zádrhel, ale moc prosím o ujištění nebo naopak o vyvrácení mých domněnek:
Fyzická osoba (neplátce dph) má živnostenský list a uzavřenou smlouvu s firmou ze 3. země (Indie), že pro ni bude provádět v ČR Marketingovou činnost. Během roku fakturuje firmě částku v EUR + fakturuje za uskutečněné výdaje v Kč s přepočtem na EUR. Každý měsíc má 2 faktury. Účet má pouze v CZK.
Zatím ně napadá jen jednoduché řešení, že sečtu příjmy v Kč z banky a uplatním výdaje 60% a zdaním rozdíl.
A jen se chci zeptat, nemusím řešit nějaké kurzové přepočty - když příjmem jsou Kč a nemusím řešit, že je její firma z Indie?

Mockrát vám děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2016-03-26 15:56:17

Zdena
Moderátorka

Re: Příjmy za marketingovou činnost od firmě ze 3. země

Dobrý den, pokud mu jsou úhrady připisovány na účet v CZK, tak má příjmy v Kč a není tedy co přepočítávat. Poskytnutím služby do 3. země se nestává plátcem DPH, ani identifikovanou osobou.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB