Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » DPH
  •  » Pronájem nebyt. prostor

#1 2016-01-20 13:00:21

zabiocko
Člen/ka

Pronájem nebyt. prostor

Dobrý den,

v kostce situace: majitel nebytového prostoru vyřadil objekt z OM (FO plátce DPH), daroval objekt synovi. Po přepsání již syn objekt nemá v OM, není plátce DPH. Prostory jsou větší a část jich se pronajímá dalšímu podnikateli (neplátce DPH).

Otec - v důchodu již podnikaní pomalu utlumuje, služby celého prostoru elektřina, teplo, voda zůstávají na otce - dohoda a ten je následně přefakturovává nájemníkovi neplátci ( otec uplatňuje odpočty). Samozřejmě jednotky mají své měřáky na spotřebu (elektřina, voda, teplo dle m2). Nájem nájemníkovi fakturuje bez dph.

Je toto v pořádku i pokud již není majitel prostor? Syn by mu zatím celý objekt smluvně pronajal (možnost pronajímat 3.osobě) a vše zůstává při starém. (Syn bude uvádět do DAP příjmů z pronájmu kde prosím? Může náklady krátit %? Děkuji za rady)

Opravy prostor bude již financovat majitel tzn. syn. Časem určitě dojde k přepsání i ostatních služeb (elektřina, teplo, voda).

Syn zatím využívá malou část prostor pro občasnou činnost (nemá měřák elektra, vody - nevím jak udělat náklady, které by měl otec přefakturovat, dá se vyřešit? Jde o minimální spotřebu) a neví jestli bude v podnikaní po otci pokračovat.

Děkuji Ž.

Offline

 

#2 2016-01-20 13:01:43

zabiocko
Člen/ka

Re: Pronájem nebyt. prostor

Moc děkuji za rady, přeji pěkný den.. Ž.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Pronájem nebyt. prostor

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB