Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-09-15 09:56:20

veronikapokorna
Člen/ka

Placení SP, ZP

Dobrý den,

v květnu jsem maturovala a od 1.7. jsem začala podnikat. Založila jsem si malinký obchůdek se zdravou výživou a můj dotaz se týká placení ZP a SP. Psala jsem na mou pojišťovnu a tam mi odepsali, že musím ZP platit od 1.7. ale na ŽÚ mi řekli, že jsem rok od placení pojištění osvobozená. Chtěla bych se zeptat jak to teda je. Na téhle stránce jsem se dočetla, že jako student jsem rok osvobozena, ale já status student ztratila koncem měsíce září, ale na pojišťovně mi řekli, že studentem nejsem od 1.7. Mockrát děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2015-09-15 14:38:06

Zdena
Moderátorka

Re: Placení SP, ZP

Pokud po ukončení střední školy nepokračujete v dalším studiu a v době školních prázdnin vykonáváte po celý kalendářní měsíc výdělečnou činnost, tak pro účely zdravotního pojištění přestáváte být na konci června nezaopatřeným dítětem a od července musíte platit ZP.

Myslím, že na OSSZ Vám uznají ještě prázdniny po ukončení střední školy a budou Vás považovat za OSVČ vedlejší do konce srpna, ale pro jistotu si to ověřte.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB