Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

#1 2015-02-23 07:44:38

enda
Člen/ka

DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

Krásný den, mám dotaz

jakožto firma plátci DPH jsme udělali službu/dejme tomu kompletaci nějakých malých dílů do autm. průmyslu/ do Německa příjemce také plátce DPH, na faktuře uvedeno DIč obou dvou, (dodoávali jsme bez Dph?nebylo resp. od Německa vybráno)

Prosím o radu, jak zandat do Priznání?
Děkuji moc

Offline

 

#2 2015-02-23 11:09:35

Zdena
Moderátorka

Re: DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

Dejme tomu, že by to mohlo být zandané do řádku 21 a mohlo by být podáno souhrnné hlášení.

Offline

 

#3 2015-02-23 11:11:22

enda
Člen/ka

Re: DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

už jsem si to dala do řádku 21:) pak jsem si to vyčetla , nějak jsem před tím neměla šikové ruce na vyhledání,

děkuji moc

Offline

 

#4 2015-02-26 02:10:17

PETRARAKA
Člen/ka

Re: DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

Dobrý den,
začal jsem podnikat v listopadu 2014,jsem OSVČ,plátce DPH, vedu DE .Fakturoval jsem službu autodopravu na Slovensko.příjemce také plátce DPH, na faktuře uvedeno DIč obou dvou, fakturu jsem vystavil bez DPH 100euro , DPH prý osvobozeno.pro přiznání DPH jsem použil denní kurz přepočtu podle ČNB což bylo 2750kč,a na korunový osobní účet mi po měsíci došlo po přepočtu banky jen 2712kč. jak to prosím zaevidovat do DE jako  příjem?   Kam tuto pohledávku napsat v přiznání DPH do jakého řádku , a v jaké výši, a jakou částku použít pro daňový příjem.Vznikly mi zde kurzovní rozdíly a nevím si s tím rady.
Velice děkuji

Editoval PETRARAKA (2015-02-26 02:15:29)

Offline

 

#5 2015-02-26 07:18:53

jaromira
Člen/ka

Re: DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

Dobrý den,

v DE kurzové rozdíly nejsou, do Příjmů dáte částku 2 712 Kč ( nic víc) .
DPH - částku 2 750 Kč do ř.21 + SH ( z důvodu SH  musí  obojí elektronicky a to zn., že každé další přiznání taktéž elektronicky, i kdyby SH nebylo)

Offline

 

#6 2015-03-23 10:38:05

katy11
Člen/ka

Re: DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

Dobrý den,

potřebovala bych se poradit. Jsme plátci DPH. Dodali jsme do EU stříbro, také plátci DPH. Stříbro jsme dodali bez DPH, jako by se jednalo o osvobozené dodání zboží dle § 64 ZDPH. V přiznání k DPH bude umístěno v ř. č. 20 a v souhrnném hlášení. Nebo je pro obchodování se stříbrem nějaký zvláštní režim a v přiznání se třeba vůbec neuvádí? Postupovala jsem prosím správně? Děkuji za odpověď. Katka

Offline

 

#7 2015-04-12 13:19:55

Zdena
Moderátorka

Re: DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

Podle mého názoru se na stříbro pohlíží jako na jakékoliv jiné zboží (zvláštní režim platí pouze pro investiční zlato), takže jste postupovala správně.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH do EU prosím spěšnou odpoveĎ! Děkuji

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB