Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » zálohová faktura na konci roku

#1 2015-04-01 20:46:57

stamarh
Člen/ka

zálohová faktura na konci roku

Dobrý den. 25.12.2014 jsem obdržel zálohovou fakturu za odbrané zboží. 30.12.2014 jsem zálohovou fakturu zaplatil. Daňový doklad jsem obdržel s datem plnění 4.1.2015. Vedu evidenci. Zálohu jsem dal do výdajů za rok 2014. V letošním roce  po obdržení faktury s vyčíslením DPH provedu odpočet DPH. Musím stejnou částku jako je DPH i zvýšit daňový základ ? Děkuji stamarh

Offline

 

#2 2015-04-04 19:45:09

stamarh
Člen/ka

Re: zálohová faktura na konci roku

Upřesňuji dotaz. 
1.Je zaplacená zálohová faktura na konci roku v evidenci  daňově uznatelný výdaj ?
2.Nebo je neuznatelný a  v daňovém přiznání si stejnou částku musím dát do přílohy 1 tabulky E  zvyšující základ daně ?
3. V letošním roce po obdržení  faktury  zaúčtuji fakturu - zaplacenou zálohovou fakturu a uplatním DPH ?

Offline

 

#3 2015-04-06 16:10:41

Zdena
Moderátorka

Re: zálohová faktura na konci roku

1. Zaplacená záloha je v daňové evidenci daňově uznatelným výdajem ke dni úhrady.

2. Daňově neuznatelným výdajem v roce 2014 by byla částka DPH, pokud byste ji v okamžiku úhrady znal.

3. Na základě daňového dokladu k přijaté záloze si letos uplatníte nárok na odpočet DPH. Vzhledem k tomu, že daň z přidané hodnoty byla zahrnuta v zaplacené záloze (v okamžiku úhrady jste zřejmě neznal její přesnou výši), tak byste měl letos o tuto částku zvýšit základ daně z příjmů.  Po obdržení konečné (vyúčtovací) faktury uplatníte ve výdajích případný doplatek a odpočet DPH z doplatku.

Offline

 

#4 2015-04-06 19:04:16

stamarh
Člen/ka

Re: zálohová faktura na konci roku

Paní Zdeno moc děkuji za odpověď. Přeji hezký den

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » zálohová faktura na konci roku

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB