Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2013-03-22 22:12:33

FreeFriderik
Člen/ka

Dovoz aut ze zahraničí

Zdravím,

mám dotaz jsem OSVČ, neplátce, živnost Malo a Velkoobchod. Kromě aktivit v tuzemsku važuji o tom, že bych sem tam zajel do zahraničí (země EU), kde bych od zahraničního občana koupil jeho ojeté auto, na místě bych mu zaplatil, auto si dovezl do tuzemska, kde bych ho nechal opravit a dále bych jej prodal. Stanu se tím pádem plátcem DPH? Nebo za jakých podmínek se jím stanu, pakliže můj obrat nepřekročí za 12 po sobě jdoucích měsíců 1mil.

Díky za odpověď.

FreeFriderik

Offline

 

#2 2013-03-24 13:58:09

Zdena
Moderátorka

Re: Dovoz aut ze zahraničí

Pouhým nákupem od občana EU se hned nestanete plátcem ani identifikovanou osobou.

Podle § 2a ZDPH je vyjmuto z předmětu daně pořízení zboží z jiného členského státu, pokud jeho celková hodnota nepřekročila 326 tis. Kč za kalendářní rok (ani za rok předcházející).
Z ustanovení § 16/1 ZDPH vyplývá, že pořízením zboží  je nabytí práva nakládat jako vlastník se zbožím OD OSOBY REGISTROVANÉ K DANI V JČS. Vy budete nakupovat od osoby, která není registrovaná, takže se podle mého názoru nedopouštíte pořízení zboží ani kdybyste překročil limit 326 tis. Kč. Plátcem daně byste se stal až při překročení obratu 1 mil. Kč.

Offline

 

#3 2013-03-24 14:06:51

FreeFriderik
Člen/ka

Re: Dovoz aut ze zahraničí

Díky paní Zdeno,
právě tento §16 mi vrtal hlavou a nějak jsem to nedokázal zkombinovat. Díky moc

Offline

 

#4 2015-04-01 22:22:21

AlesBer
Člen/ka

Re: Dovoz aut ze zahraničí

Auta ze zahranici maji vetsi kvalitu nez automobily u nas z ceska vyplati se vic nez vrazet tady do ojetiny ktera se hned poroucha :)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB