Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-03-12 20:01:11

krecova
Člen/ka

daň z příjmu

Dobrý večer,

OSVČ neplátce DPH používá k podnikání soukromý účet. Na výpisech má každý měsíc připsanou částku "moje odměny" cca 36,-- měsíčně. Dává se tento příjem do daňového přiznání příjem dle § 8. Příjem kapitálového majetku?

Děkuji

Offline

 

#2 2015-03-13 00:02:14

Zdena
Moderátorka

Re: daň z příjmu

Moje odměny jsou vrácením měsíčního poplatku za vedení účtu. Připsané částky bych evidovala jako snížení výdajů.

Offline

 

#3 2015-03-13 08:57:44

krecova
Člen/ka

Re: daň z příjmu

Dobrý den, děkuji za odpověď. Někde jsem nastudovala,(již dříve) že používá-li se k podnikání účet soukromý, jsou poplatky za vedení takového účtu nedaňový výdaj. Jestli je to tak správně, tak bych tyto odměny nedávala vůbec do daň.evidence. Chápu to správně?  Krečová

Offline

 

#4 2015-03-13 18:21:59

Zdena
Moderátorka

Re: daň z příjmu

Ano. Nejjednodušší bude, když dáte poplatky za vedení bankovního účtu celé do nedaňových výdajů a "odměny" buď jako nedaňový příjem, nebo snížení nedaňových výdajů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB