Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-02-07 13:26:34

Oleksandr
Člen/ka

Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě

Dobrý den.
Máme povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě přes internet?
Je to nutnost?
Nebo dost v písemné formě?
Děkuji!

Offline

 

#2 2015-02-07 17:52:11

Zdena
Moderátorka

Re: Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě

Pokud Vy sám nebo Váš zástupce nemáte datovou schránku, tak nemusíte podávat daňová přiznání elektronicky, můžete odevzdat na papíře. Předpokládám, že nejste plátcem DPH.

Offline

 

#3 2015-02-08 09:20:03

Oleksandr
Člen/ka

Re: Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě

Jo, nejsem plátcem DPH a nemám datovou schránku. Ale v roce 2014 tam byl článek v novinách že všechny podnikatele MUSÍ mít / otevřít datovou schránku a podávat daňové přiznání pouze elektronický.
OK, děkuji Vám moc!

Offline

 

#4 2015-02-08 12:31:42

Zdena
Moderátorka

Re: Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě

Novináři toho nakecají:-) Fyzické osoby NEMUSEJÍ mít datovou schránku. Pokud si ji ale dobrovolně zřídí, tak jsou povinny podat daňové přiznání elektronicky.

Offline

 

#5 2015-02-09 15:16:20

Oleksandr
Člen/ka

Re: Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě

Děkuji!

Offline

 

#6 2015-03-08 11:00:00

Johny7
Člen/ka

Re: Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě

Dobrý den,

kvůli povinnosti podávat výpis z evidence pro účely DPH podle § 92a zákona o DPH elektronicky mám od roku 2012 zpřístupněnu datovou schránku podnikající fyzické osoby. Prostřednictvím této datové schránky podávám i přiznání k dani z přidané hodnoty a k silniční dani, resp. činím další podání týkající se podnikání.

Omylem mám zřízenu a zároveň znepřístupněnu také datovou schránku fyzické osoby. Nyní nevím, kterou datovou schránkou mám podat přiznání k dani z příjmů fyzických osob. To se, na rozdíl od výše uvedených, týká nejenom samostatné výdělečné činnosti. Mám zdanitelné příjmy ze samostatné výdělečné činnosti a z kapitálového majetku (úroků z běžného účtu).

V případě, že jej mám podat datovou schránkou fyzické osoby, požádám o její znovuzpřístupnění. Předem moc děkuju.

Offline

 

#7 2015-03-08 13:46:11

Zdena
Moderátorka

Re: Povinnost podání daňových přiznání v elektronické formě

Přiznání k dani z příjmů (smíšenou písemnost) můžete podle mého názoru poslat datovou schránkou pro podnikající FO. Nemusíte žádat o znovuzpřístupnění datové schránky pro nepodnikající FO. Důležité je, abyste učinil podání datovou zprávou (elektronicky).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB