Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Kam spadá mezinárodní e-prodej digitálního produktu?

#1 2015-03-03 14:14:31

mst5
Člen/ka

Kam spadá mezinárodní e-prodej digitálního produktu?

Dobrý den,


nemám žádné předchozí zkušenosti se samostatnou výdělečnou činností a chtěl bych se zeptat, zda v mém případě bude vůbec potřeba živnost a případně co a jak nejjednodušeji a nejlevněji zařídit, abych mohl můj následující záměr provozovat v souladu se zákonem čr a aby bylo s papírováním co nejméně starostí.

Předmět výdělečné činnosti:
Mezinárodní internetový prodej stažitelných výukových materiálů z oblasti počítačové grafiky v podobě hodinových videí s komentářem v angličtině. (= Neexistuje tedy žádný fyzický produkt a nic se nikam fyzicky nezasílá). Kupující odkudkoli na světě si po platbě Paypalem nebo kartou svůj zakoupený produkt obratem stáhne z internetu a tím je transakce hotova. Peníze jsou mi připsány na bankovní účet vedený ČR.

Vše produkuji sám a prodávat budu na vlastních internetových stránkách. Fyzická osoba, nebudu mít žádné zaměstnance ani oficialni název, veškerá produkce sám z domova v ČR, žádné nové vybavení nebo prostory, vůbec nic se v podstatě nezmění, jen potřebuji nejjednodušší a nejlevnější cestu co zařídit, aby dle zákonů ČR byly mé zisky legální a snadno zdanitelné a abych platil pouze ze zákona povinné nejnižší pojistné.


Předem děkuji za jakékoli info nebo odkazy na info relevantní k mému případu
Martin S.

Offline

 

#2 2015-03-20 07:40:19

koss64648
Člen/ka

Re: Kam spadá mezinárodní e-prodej digitálního produktu?

ŽL určitě potřeba je, protože se jedná o soustavnou činnost. Také je myslím potřeba být identifikovanou osobou nebo plátcem DPH, když člověk fakturuje do zahraničí. Ale co tak znám lidi kolem sebe, tak daně pokud jsou to příjmy do 10.000 Kč / měsíčně a chodí to přes PayPal nebo jiný platební systém nikdo moc neřeší. Důvod je ten, že za prvé u PayPalu jdou peníze přes švýcarsko a PayPal v ČR ani nemá pobočku, navíc si nedovedu představit, jak stát bude mezinárodně shánět podklady pro daňové úniky v řádu tisíců.

Já osobně bych to asi zpočátku ověřil, že můj výdělečný model funguje, a kdyby mi začlo chodit více prachů, tak bych to začal danit.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Kam spadá mezinárodní e-prodej digitálního produktu?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB