Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-02-22 13:09:20

Janina 7
Člen/ka

sleva na studenta

Dobrý den - student vyšší odborné školy chodil leden - červen školu ukončil a od září - prosinec chodil na jinou vyšší odbornou školu ale ukončil jí 3.prosince. a já nevím:

1) jestli mu mohu slevu na studenta uplatnit, když studuje dálkově
2) jestli mohu prosinec počítat jako měsíc studia
3) jestli mu mohu uplatnit červenec a srpen. Má potvrzení od školy, že školu ukončil k 30.8.

moc děkuji za radu

Offline

 

#2 2015-02-22 23:10:50

Zdena
Moderátorka

Re: sleva na studenta

1) Ne.

Offline

 

#3 2015-02-23 07:53:43

Janina 7
Člen/ka

Re: sleva na studenta

Děkuji, právě že mi to říká dost lidí že nemuže a zároven lidé co říkají že muže, ale pak jsem dostala odkaz na tento článek a jsem dost zmatená.

http://www.danarionline.cz/diskuse/vypi … -hlediska/

už fakt nevím, děkuji za přečtení odkazu a Vašeho názoru.

ještě jsem našla toto:

Tímto se řídí dávky státní sociální podpory, sociální pojištění a zdravotní pojištění:
1. věk do 26ti let a současně:
2. studium:
a) povinná školní docházka
b) studium na střední škole, kromě dálkového studia na střední škole
c) studium na vysoké škole (jakékoliv)

Čili student vysoké školy, který ji studuje dálkově, MÁ status studenta do 26ti let věku stejně jako ten, který ji studuje prezenčně.


jsem z toho jelen.  už fakt nevím čemu věřit.   Hlavně nevím jestli všechny tyto zákony jsou platné k 1.1. 2015

Editoval Janina 7 (2015-02-23 09:53:31)

Offline

 

#4 2015-02-23 11:08:43

Zdena
Moderátorka

Re: sleva na studenta

Studium na vyšší odborné škole není považováno za vysokoškolské studium. Podle § 12 odst. písm. c) zákona o státní sociální podpoře je považováno za středoškolské studium, musí tedy splnit podmínku denního studia.

Pokud studoval první VOŠ prezenční formou a absolutorium se konalo v květnu nebo v červnu, tak může být považován za studenta ještě po dobu školních prázdnin za předpokladu, že v červenci ani v srpnu nevykonával CELÝ měsíc (může vykonávat část měsíce) výdělečnou činnost, nebo neměl nárok na podporu v nezaměstnanosti či podporu při rekvalifikaci.

Offline

 

#5 2015-02-23 11:29:49

Janina 7
Člen/ka

Re: sleva na studenta

Děkuji za vysvětlení

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB