Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-03-17 22:14:35

Lenka65
Člen/ka

Odpočet na dítě-daňový bonus

Dobrý večer, mám dotaz ohledně daňového bonusu na dítě. Jsem OSVČ, v současné době na MD. V lednu 2010 se mi narodila dcera, partnera nemám. Celý loňský rok jsem neměla žádný zdanitelný příjem, půl roku jsem pobírala mateřskou a v současné době rodičovský příspěvek. Můžu si udělat DP za rok 2010, abych dostala daňový bonus na dceru, když jsem neměla žádný příjem? Moc děkuji.

Offline

 

#2 2011-03-18 12:30:05

Zdena
Moderátorka

Re: Odpočet na dítě-daňový bonus

Pokud jste neměla (hrubý) příjem alespoň 48.000,- Kč, tak nemáte na daňový bonus nárok. Nežijete ve společné domácnosti se svými rodiči, kteří by si mohli uplatnit daňové zvýhodnění?

Offline

 

#3 2011-03-18 19:16:47

Lenka65
Člen/ka

Re: Odpočet na dítě-daňový bonus

Moc děkuji za odpověď, příjem jsem neměla žádný, pobírala jsem pouze peněžitou pomoc v mateřství, bydlím sama v podnájmu, takže asi je to " pasé". I tak ještě jednou děkuji.

Offline

 

#4 2015-02-16 22:10:11

slunecnice
Člen/ka

Re: Odpočet na dítě-daňový bonus

Dobrý večer,
když se dítě narodilo 6. října uplatním si na něj odpočet jen na 2 měsíce v roce nebo mohu započítat i říjen, tudíž 3 měsíce.
Děkuji za odpověď

Offline

 

#5 2015-02-16 23:45:19

Zdena
Moderátorka

Re: Odpočet na dítě-daňový bonus

Můžete započítat i říjen.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB