Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-02-14 21:51:21

Kros
Člen/ka

Nákup fotek ze zahraničních fotobank

Dobrý den,
jako grafik potřebuji při své práci nakupovat fotky ze zahraničních fotobank.

Musím se v takovém případě stát identifikovanou osobou? Podle toho co jsem četl zde na webu jakpodnikat, tak asi ano, jelikož jde o přijetí služby. Fotobanky jsou sice mimo EU, ale podle toho co jsem četl, tak to u nákupu služeb nehraje roli?

Může být problém, když si fotografie nakoupím jako soukromá nepodnikající osoba i když je použiji v rámci podnikání (abych se nestal ident. osobou)? Jsem jinak neplátce DPH a výdaje si budu asi odvádět paušálně. I kdyby ne, tak si tyto nákupy nebudu do výdajů počítat. Nebo na tom nezáleží a i tak bych je měl nakupovat jako podnikatel?

Jde mi hlavně o to, jak postupovat co nejlépe, aby nebyl problém s finančákem. Taky aby nebyl problém, pokud budu muset prokazovat licenci za nějakou fotku, že jsem ji nakupoval jako nepodnikatel.

Jak postupovat?

Děkuji

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB