Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-03-21 11:27:04

Toja
Člen/ka

daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den,

prosím o informaci, zda mohu jako OSVČ uplatnit za rok 2013 daňové zvýhodnění na děti, když mám paušální výdaje.
Děkuji.

Toja

Offline

 

#2 2014-03-21 12:32:24

Marie66
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den.
Pokud máte pouze příjmy jako OSVČ a uplatníte si výdaje podle §7 odst.7, NEMŮŽETE si uplatnit daňové zvýhodnění na dítě. ( §35ca ZDP)

Offline

 

#3 2014-03-21 23:35:08

Toja
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Uff. Ano mam pouze prijmy jako OSVC. Jsou nejake jine moznosti, jak je uplatnit? Jedna se prece jen o nezanedbatelnou castku. Muze uplatnit manzel jako zamestnanec?
Dekuji.
Toja

Offline

 

#4 2014-03-22 07:41:23

Marie66
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Ano, manžel u svého zaměstnavatele může uplatnit daňové zvýhodnění na dítě.

Offline

 

#5 2014-03-22 15:29:47

Zdena
Moderátorka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Rok 2013 už manžel v práci nestihne. Zaúkolujte ho, aby si vyžádal u zaměstnavatele potvrzení o výši příjmů a sražených zálohách a udělejte mu daňové přiznání, ve kterém si uvede vyživované děti. O přeplatek daně, který mu asi byl vyplacený na základě ročního zúčtování, snižte zálohy na ř. 84. Když tak přihoďte své čestné prohlášení, že si děti neuplatňujete. Nemusíte spěchat, pro manžela neplatí žádný termín, protože nemá povinnost podat přiznání.

Offline

 

#6 2014-03-23 00:42:49

Toja
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Dekuji, pani Zdenko za radu. Priznam se, ze trochu tomu nerozumim, ale zkusim se s tim poprat. A nemohu manzela nejak zapojit do meho danoveho priznani, treba jako spolupracujici, nebo tak nejak?
Nebo poprosit jejich pani ucetni, ta prece za nej zrejme vyplnovala danove priznani, aniz by se zeptala, zda ma uplatnit deti... Nebo se to musi hlasit u zamestnancu jiz na zacatku roku?

Dekuji za radu.
Toja

Offline

 

#7 2014-03-23 14:57:31

Zdena
Moderátorka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Myslela jsem to tak, že si podáváte daňová přiznání, takže na rozdíl od manžela už v tom máte nějakou praxi a dokážete vyplnit i manželovo přiznání:-)

Spolupracující osoba se musí přihlásit na ZP a na OSSZ, v uvedeném případě to vidím jako zbytečné.

Mzdová účetní nevyplňuje za zaměstnance přiznání, pouze jim provádí roční zúčtování daně. Zaměstnanec si musí o roční zúčtování požádat a uvést, že chce uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované děti. Mzdová účetní není povinna se zaměstnanců vyptávat, a i kdyby se zeptala, tak by manžel zřejmě odpověděl, že děti uplatní manželka. Je možné, že mzdová účetní umí vyplnit i daňové přiznání, zkuste ji požádat, zda by se toho (za odměnu) neujala.

Offline

 

#8 2014-03-24 23:27:45

Toja
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Dekuji za vysvetleni. Tak ja zkusim o danove zvyhodneni na deti zabojovat a nejak se s tim poprat. Neni to zanedbatelna castka...
Toja

Offline

 

#9 2015-01-16 12:15:13

Re: daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den, paní Zdeno, tak s přechodem na skut.výdaje jsem se už poprala dle Vašeho srozumitelnému vysvětlení.  Nyní prosím poradit - syn má dva zaměstnance, jeden má malé dítě kterému ve výplatě uplatním bonus na dítě 1117,-Kč/měsíc, či-li za něj daň neposílám vyjde mi mínusové číslo o které mu zvýším výpalatu a o to méně pošlu na FÚ. Vyčetla jsem že musím do konce ledna podat na FÚ Vyúčtování daně z př. ze záv.činnosti   a Počet zaměstnanců k 1.12.2014, to jsem zvládla. Ještě musím udělat Výpočet daně a daň. zvýhodnění, s čímž si u zaměstnance s dítětem nevím rady. Syn ho zaměstnal od 1. dubna, předtím byl na PÚ.
řádek 1    134543
řádek 2      33636
řádek 11   168100
řádek 12   25215
řádek 13a  24840
řádek 19    24840
řádek 20        375
řádek 21        0
a dál si nevím rady řádek 23 nárok celkem to asi má márok za celý rok tedy 13404 ? Budu mu něco vracet?
Prosím poraďte.
Děkuji Lída

Offline

 

#10 2015-01-16 23:30:02

Zdena
Moderátorka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Jestliže vyživoval dítě celý rok, tak má nárok na bonus 13.404 Kč i když byl do března na ÚP.
Doplňte výši vyplacených daňových bonusů a vyjde Vám, kolik mu ještě doplatíte.

Offline

 

#11 2015-02-13 14:30:02

Catalina
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Potřebuji si něco zpětně doplnit. Zaměstnanec uplatnil daňové zvýhodnění na dítě v r. 2013, jeho partnerka byla na rodičovské dovolené. Potřebuji od ní potvrzení, že si neuplatňovala daňové zvýhodnění? Pokud ano, tak na to asi předtím nebyl formulář a bude stačit napsat čestné prohlášení a nebo mám chtít potvrzení od jejího zaměstnavatele? Je sice na RD, ale stále má pracovní smlouvu. Děkuji.

Offline

 

#12 2015-02-13 15:39:46

JANAA
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Stačí prohlášení napsané volnou formou, dle mého názoru.

Offline

 

#13 2015-02-13 16:37:11

Taisa
Člen/ka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den! Mám takovou nejasnost. Pokud je menší část příjmů z podnikání a větší část ze zaměstnání, daňové zvýhodnění na děti lze uplatnit. Myslela jsem, že ta polovina se počítá ze základu daně před odečtením darů, úroků z hypotéky a ost. nezdanitelných položek. Teď mi někdo tvrdí, že se to počítá ze základu daně až po odpočtu těchto položek. Je to tak?

Editoval Taisa (2015-02-13 16:37:44)

Offline

 

#14 2015-02-13 20:58:47

Zdena
Moderátorka

Re: daňové zvýhodnění na děti

Není to tak. Dejte mu přečíst ustanovení § 35ca zákona o daních z příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB