Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-02-13 12:44:17

HankaS
Člen/ka

DPP

Dobrý den Zdeno.
Vnučka je OSVČ a podnikání je její hlavní činností. Proto bez ohledu na výdělek, který se jí teď podstatně snížil,musí platit minimální zálohu na ZP. Chce přejít na  systém dohod o provedení práce. Bude muset zrušít živnost? Ptám se v souvislosti s placením ZP. Děkuji za odpověď. Hanka.

Offline

 

#2 2015-02-13 21:12:05

Zdena
Moderátorka

Re: DPP

Dobrý večer, Hanko.
Pokud bude vnučka uzavírat dohody o provedení práce s odměnou do 10 tis. Kč měsíčně (ze kterých se neodvádí zdravotní ani sociální pojištění) a nechá běžet živnost, tak bude i nadále platit minimální zálohu na ZP. Kdyby přerušila živnost, tak si bude muset sama platit ZP ve výši 1.242,- Kč měsíčně. Pokud by se jednalo o dohody s vyšší odměnou, které by založily účast na nemocenském pojištění zaměstnanců, tak oznámí své zdravotní pojišťovně, že zaměstnání je hlavním zdrojem jejích příjmů a může přestat platit minimální zálohy.

Offline

 

#3 2015-02-14 09:03:58

HankaS
Člen/ka

Re: DPP

Hezkou sobotu přeji Zdeno a děkuji jako vždy za rychlou a vše vysvětlující odpověď. Hanka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB