Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2015-01-05 20:57:20

321jan
Člen/ka

Valutová pokladna v DE

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat. Mám nově obchod s oblečením, vedu DE, jsem neplátce:

1) musím vést sklad? 
2) nakupuji v EU, platby probíhají v hotovosti, musím vést val.pokladnu? nebo stačí když doklady za nákup budu přepočítavat kurzem ČNB a vést v DE jen v Kč? (na dokladech je jen částka v cizí měně, není od dodavatelů přepočetena na Kč)

Děkuji za Vaší odpověď
J.Málek

Offline

 

#2 2015-01-06 23:17:40

Zdena
Moderátorka

Re: Valutová pokladna v DE

1) měl byste vést. Kopíruji ze stránek Finanční správy ČR:

http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a- … v_evidence

Je povinen podnikatel s předmětem činnosti prodej zboží při vedení daňové evidence vést i skladovou evidenci?

Podle ustanovení § 7b odst. 2 zákona se pro obsahové vymezení složek majetku v daňové evidenci použije ustanovení § 6 až 9 vyhlášky č. 500/2002 Sb., k provedení zákona o účetnictví pro podnikatele. Podle ustanovení § 7b odst. 4 zákona o daních z příjmů je poplatník povinen provádět zjištění skutečného stavu zásob k poslednímu dni zdaňovacího období a o tomto zjištění pak provést zápis a o případné rozdíly upravit základ daně podle § 24 a 25 tohoto zákona. Aby mohl zjistit případné rozdíly skutečného stavu se stavem evidenčním podle daňové evidence, musí tak vést evidenci zásob (skladovou evidenci).


2) nemusíte vést valutovou pokladnu, stačí přepočítat doklady za nákup na koruny kurzem ČNB (denní, pevný) hned při nákupu, nebo až po skončení roku přepočítat všechny výdaje (i případné příjmy) v cizí měně jednotným kurzem.

Offline

 

#3 2015-01-07 13:28:20

321jan
Člen/ka

Re: Valutová pokladna v DE

Dobrý den,

moc děkuji za Vaší odpověď.

S pozdravem
J.Málek

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB