Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » řádek 43 daňového přiznání k DPH

#1 2014-10-25 12:12:51

jaro.jana
Člen/ka

řádek 43 daňového přiznání k DPH

Dobrý den, dovoluji si moc poprosit o radu. A to s řádkem č. 43 daňového přiznání, kde se má uvést základ daně a daň ze zdanitelných plnění vykázaných na řádcích 3 až 13.
Na řádku 10 jsem totiž vykázala režim přenesené daň. povinnosti jako odběratel např. základ 1000 a daň 210 Kč. A teď nechápu, co mám vykázat na řádku 43 ???
To mám na ř. 43 např. uvést základ daně a daň z materiálu, který jsem použila na práci, jejíž součástí byla ta daň. povinnosti uvedena na ř. 10?, tzn. de facto vypíchnu určitou částku z ř. 40?

Nějak se v tom ztrácím, díky moc za pomoc, snad je to srozumitelné. Jana

Offline

 

#2 2014-10-25 16:15:19

Zdena
Moderátorka

Re: řádek 43 daňového přiznání k DPH

Dobrý den, paní Jano, nehledejte v tom žádné velké složitosti. Dodavatel na Vás přenesl svoji daňovou povinnost, takže přiznáváte (vlastně jeho daň na svém výstupu) na řádku 10.

Pokud použijete (hned nebo v budoucnu) toto přijaté plnění k uskutečnění své ekonomické činnosti (u které máte nárok na odpočet - nepřijala jste například stavební práce na nemovitosti, kterou pronajímáte neplátcům, tudíž bez DPH), tak si hned uplatníte nárok na odpočet. V řádku 43 uvedete ty samé částky, jako v řádku 10.

V řádku 40 si uplatňujete odpočty jen z faktur, které jste dostala s DPH.

Offline

 

#3 2014-10-25 19:05:48

jaro.jana
Člen/ka

Re: řádek 43 daňového přiznání k DPH

Paní Zdeno moc děkuji.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » řádek 43 daňového přiznání k DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB