Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2014-08-26 19:17:10

Marie66
Člen/ka

Nedodržení ústní dohody

Dobrý den.
Čerstvý absolvent VŠ se ústně a emailem dohodl se zaměstnavatelem, že od prvního nastoupí na HPP. Jak to ale v životě chodí, přišla výhodnější nabídka a tento absolvent ji chce využít. Hrozí mu nějaký postih od prvního zaměstnavatele, že se najednou "rozmyslel" , když nebyla zatím podepsána žádná pracovní smlouva? Samozřejmě pokud pominu nějakou serioznost či slušnost :-). Já se domnívám, že ne, ale raději se ptám. Děkuji.

Offline

 

#2 2014-08-26 23:07:41

Zdena
Moderátorka

Re: Nedodržení ústní dohody

Podle mého názoru je tu teoretická možnost, že by se první zaměstnavatel mohl obrátit na soud. Je otázka, zda o tom ví, a zda je pro něj absolvent tak důležitý:-)
Pročtěte body 1 a 7 zde:
http://finance.idnes.cz/jak-se-novy-obc … nikani_zuk

Offline

 

#3 2014-08-27 13:46:38

Marie66
Člen/ka

Re: Nedodržení ústní dohody

Děkuji za odpověď - tady mám opět mezeru :-(
Absolvent vystudoval poměrně žádaný obor, takže uvidí, jestli svoji pracovní kariéru zahájí soudním procesem. Personální agentury o této novince jistě vědí. Přeji hezký den.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB