Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-08-25 17:35:09

EvaJ.
Člen/ka

Odpis bytu při pronájmu a pozemek v rámci kupní ceny

Dobrý den,

moc Vás prosím o radu. V roce 2011 jsme koupili byt, který jsme začali pronajímat a tím i odepisovat. Bohužel jsem si neuvědomila, že kupní cena byla rozdělena na cenu za jednotku a cenu za spoluvlastnický podíl na pozemku (zastavěná plocha a nádvoří + pozemek okolo domu). Do odpisů jsem dala celou kupní cenu včetně pozemku, což jak jsem zpětně pochopila, bylo špatně a pozemek by se neměl vůbec odepisovat. Mohu Vás požádat o radu, co teď s tím? Opravit kupní cenu zpětně na správnou výši, aby byly odpisy v pořádku a dodanit to, co jsme již za ty 3 roky uplatnili? Mohu navýšit základ daně ve stejném paragrafu (nepeněžní daňový výdaj) jako uplatňuji odpisy a tímto vlastně daň navýšit? jiné řešení mě nenapadlo.

Ještě mě napadá otázka, jak by to bylo, kdyby kupní cena takto rozdělena nebyla? Jak postupovat v tomto případě, zda mohu uplatnit celou cenu bytu včetně zastavěné plochy a nádvoří.

Děkuji za odpověď. EvaJ.

Offline

 

#2 2014-08-25 17:38:02

EvaJ.
Člen/ka

Re: Odpis bytu při pronájmu a pozemek v rámci kupní ceny

Omlouvám se, myslela jsem navýšení jako nepeněžní příjem, aby se zvýšil základ daně. EvaJ.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB