Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-05-12 09:41:28

Merci72
Člen/ka

Pozdní podání přihlášky OSSZ a ZP

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jaký je postih při pozdním podání přihlášky na ossz i zp. Jedná se mi o to, že osvč mi až nyní oznámila, že od 1.3.2014 má nového zaměstnance. Tudíž není ani přihláška, ani přehled za měsíc březen. Bude velká pokuta a penále?
A ještě jeden dotaz. Jestliže maminka pobírá rodičovský příspěvek a je zaměstnaná může být na nemocenské? Děkuji mockrát za odpověď.

Offline

 

#2 2014-05-12 10:31:25

JANAA
Člen/ka

Re: Pozdní podání přihlášky OSSZ a ZP

Dobrý den, netuším, jak to která sociální správa řeší, kdysi se mi stalo něco podobného, a nebyla žádná pokuta, ani penále.

Pokud má paní řádný pracovní poměr, může být na nemocenské.

Offline

 

#3 2014-05-12 19:37:15

Marie66
Člen/ka

Re: Pozdní podání přihlášky OSSZ a ZP

Myslím, že není až takový problém pozdní přihláška zaměstnance, pokuta snad nehrozí. Spíše to, že bylo (zřejmě) pozdě odvedeno pojistné ze mzdy, zda vůbec. Tam hrozí penále.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB