Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-04-05 17:05:19

mandatář
Člen/ka

Poskytnutí služby mimo EU

Jsem OSVČ, neplátce DPH, výdaje 60% paušálem. Obdržel jsem nabídku spolupráce na své živnostenské oprávnění na zprostředkování obchodu a služeb pro marketingovou firmu (LLC) (sídlo i provozovna jen v USA) za účelem akvizice nových klientů v ČR. Měl bych podniknout nějaké kroky vůči FÚ i když si nejsem jistý, zdali mi z této činnosti vůbec nějaký příjem vznikne (tj. zdali se mi podaří jejich marketingovou službu pro klienty v ČR zprostředkovat)? Pokud mi příjmy eventuálně vzniknou, stanu se tzv. identifikovanou osobou (s povinností podávat i souhrnné prohlášení?) a zahraniční příjmy danit 21 %, avšak tuzemské příjmy mohu i nadále danit 15 % jako neplátce DPH s 60% výdajovým paušálem?

Editoval mandatář (2014-04-05 17:24:23)

Offline

 

#2 2014-04-05 19:07:44

Zdena
Moderátorka

Re: Poskytnutí služby mimo EU

Nemusíte podnikat žádné kroky vůči FÚ a to ani v případě, že vznikne příjem. Poskytnutím služby mimo EU se nestáváte identifikovanou osobou ani plátcem DPH.

Offline

 

#3 2014-04-08 13:19:23

mandatář
Člen/ka

Re: Poskytnutí služby mimo EU

Velice Vám děkuji za odpověď. Poskytnu-li podobnou službu (konkrétně překladatelské služby) do Švýcarska, Norska či Islandu, tak princip zůstává stejný (identifikovaná osoba, souhrnné hlášení, registrace DPH - se mě netýkají), neboť v tomto ohledu se změní jen kontinent příjemce služby, ale rozhodující je členství či nečlenství v EU, viďte?

Offline

 

#4 2014-04-08 22:40:53

Zdena
Moderátorka

Re: Poskytnutí služby mimo EU

Ano. Pokud poskytuje překladatelské služby nebo služby zprostředkování firmám se sídlem mimo EU, tak se nemusíte obávat registrace k DPH. Tato plnění se Vám ani nezapočítají do obratu pro povinné plátcovství v ČR.

Při poskytování služeb do EU záleží na tom, komu je poskytujete. Pokud osobě povinné k dani (firmě, podnikající fyzické osobě, v některých případech i neziskové organizaci nebo orgánu územní samosprávy), tak se dnem poskytnutí služby stáváte identifikovanou osobou. Pokud poskytnete překladatelskou službu osobě nepovinné k dani (občanovi, který Vaši službu nepotřebuje pro své podnikání), tak zůstává místo plnění v tuzemsku a Vy se kvůli poskytnutí této služby nemusíte registrovat k DPH.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB