Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Daň z příjmu
  •  » Fyz.osoba - vedoucí účetnictví - zdaňuji příjmy nebo výnosy???

#1 2014-03-25 10:44:22

sevj
Člen/ka

Fyz.osoba - vedoucí účetnictví - zdaňuji příjmy nebo výnosy???

Dobrý den paní Zdeno, dne 29.1.2012 odpovídate na otázku ohledně fotovol. panelů na střeše...

"Nevím, jaké máte náklady, ale nebylo by výhodnější a hlavně méně pracné uplatňovat výdaje procentem z příjmů? Tyto výdaje může uplatnit i poplatník, který vede podvojné účetnictví. Pozor, zdaňujete příjmy (tedy skutečně obdržené peníze), nikoliv výnosy."

Můžete mi prosím napsat odkaz, paragraf, podle kterého můžu jako poplatník-fyzická osoba vedoucí účetnictví zdaňovat příjmy a ne výnosy? (ptala jsem se na toto naší daňové poradkyně, a ta mi řekla, že pokud vedu účetnictví musím zdanit výnosy ne příjmy)
Děkuji Vám moc
Ševelová

Offline

 

#2 2014-03-25 16:31:27

Zdena
Moderátorka

Re: Fyz.osoba - vedoucí účetnictví - zdaňuji příjmy nebo výnosy???

Dobrý den, paní Ševelová.

Fyzické osoby mohou uplatnit výdaje procentem z příjmů podle ustanovení § 7 odst.7 zákona o daních z příjmů. Provozovatel FVE  uplatňuje výdaje podle písmene c) ve výši 40% PŘÍJMŮ (nikoliv výnosů).

Možnost uplatnění výdajů procentem z příjmů u poplatníků vedoucích účetnictví zmiňuje Pokyn GFŘ č. D 6, kopíruji text pokynu k § 7 odst. 7:

3. Daňové výdaje procentem z příjmů může uplatnit i poplatník vedoucí účetnictví. Pro účely daně vychází z evidence příjmů, tj. včetně přijatých záloh (nikoli pohledávek).

Offline

 

#3 2014-03-25 16:59:08

sevj
Člen/ka

Re: Fyz.osoba - vedoucí účetnictví - zdaňuji příjmy nebo výnosy???

Paní Zdeno, moc děkuji za Vaši odpověď.díky
Š.

Offline

 
  • Index
  •  » Daň z příjmu
  •  » Fyz.osoba - vedoucí účetnictví - zdaňuji příjmy nebo výnosy???

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB