Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-03-18 17:03:06

AlesK.
Člen/ka

Musím zdanit čistý příjem od zaměstnavatele?

Dobrý den,
již několik let jsem živnostník, minulý rok jsem ale nastoupil do zaměstnání a živnost si ponechal jako vedlejší činnost. Od zaměstnavatele jsem dostal "POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění."
Jenomže mám problém, respektive úplně zamotanou hlavu, co s tím dělat. Proto bych vás zde chtěl požádat o radu.
Musím tyto příjmy opět zdanit? respektive, jak mám tyto příjmy zahrnout do příjmů z podnikání, když to není příjem z podnikání.?? Vůbec tomu nerozumím a z toho co jsem dohledal na gůglu mi jde hlava kolem...

Děkuji za rady

Offline

 

#2 2014-03-18 17:13:55

JANAA
Člen/ka

Re: Musím zdanit čistý příjem od zaměstnavatele?

Do přílohy č. 1 jedna uvedete jen příjmy z podnikání.
Příjmy od zaměstnavatele přenesete na stranu dvě daňového přiznání, nahoře, do řádku č. 31 úhrn příjmů z potvrzení  do zaměstnavatele, do řádku 32 úhrn pojistného od zaměstnavatele, v řádku 34 se řiďte pokyn v přiznání, tzn součet řádků 31+32, pokud počítáte dobře, vyjde stejná částka jako v řádku 8 potvrzení.
Částku sražené zálohy na daň z potvrzení od zaměstnavatele napište do řádku 84 přiznání na straně 4.
Pokud to není jasné, ptejte se dál.

Offline

 

#3 2014-03-18 19:22:24

AlesK.
Člen/ka

Re: Musím zdanit čistý příjem od zaměstnavatele?

Abych byl upřímný, stále v tom nemám jasno. Zkusme to tedy prosím ještě jinak. Představte si, že radíte někomu, kdo se v daňové terminologii prakticky nevyzná.
Vždy, když jsem vyplňoval daňové přiznání, jsem postupoval jednoduše, podle přiznání z předešlého roku(první přiznání mi dělal někdo jiný). Z částky, kterou jsem vydělal, jsem odečetl výdaje 60%, dostal jsem základ daně a z vypočitaných daní jsem odečetl slevu na dani (nějakých 24 840,-), a dostal jsem daň po uplatnění slev.
A nyní jsem v situaci, kdy mi přibyly částky od zaměstnavatele a já nevím, jestli je mám přičíst k základu daně, nebo odečíst ze základu daně...jednoduše nevím, jak je mám v přiznání zohlednit.

Editoval AlesK. (2014-03-18 19:49:19)

Offline

 

#4 2014-03-19 07:03:04

JANAA
Člen/ka

Re: Musím zdanit čistý příjem od zaměstnavatele?

Návod jsem Vám napsala už výše, s vědomím, že je to návod pro někoho, kdo se v daních nevyzná, když se jím necháte vést, a zároveň budete číst obsah řádků v daňovém přiznání, tak Vám to bude jasné.

Příjem ze zaměstnání a příjmy z podnikání se sečtou, a ty budete danit.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB