Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2014-03-17 11:47:53

ejmy
Člen/ka

Cizinec OSVČ - Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Dobrý den,
mám dotaz ohledně podání Přehledu příjmů a výdajů zdravotní pojišťovně. Přítel je z Mexika a loni si zde založil živnostenský list. Jako zdravotní pojištění pro cizince si založil komplexní pojištění pro cizince u Slavia pojišťovny (jiná možnost ani nebyla). Žádné zálohy tedy ani neplatil, proto jsem se chtěla zeptat, zda se po cizincích s takovýmto typem pojištění tento přehled vůbec vyžaduje? Ve zdravotní pojištovně mi nebyli schopni odpovědět a tvrdí, že o žádném takovém formuláři neví. Ráda bych si ale byla naprosto jistá postupem.

Děkuji předem za odpověď.

Offline

 

#2 2014-03-17 12:20:20

ejmy
Člen/ka

Re: Cizinec OSVČ - Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Ještě mě teď  k Přehledu pro OSSZ napadá dotaz ohledně 1.odstavce - místo bydliště. Zadává cizinec místo přechodného pobytu nebo trvalé bydliště?

Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#3 2014-03-17 12:48:16

Zdena
Moderátorka

Re: Cizinec OSVČ - Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Cizinci s komerčním ZP u Slavia pojišťovny (nejsou zařazeni do systému veřejného ZP) nepodávají zdravotní pojišťovně přehled o příjmech a výdajích OSVČ. Jeho příjmy a výdaje pojišťovnu nezajímají, výši pojistného stanoví podle jiných kritérií.

Do přehledu pro OSSZ zadává místo přechodného pobytu.

Offline

 

#4 2014-03-17 12:51:25

ejmy
Člen/ka

Re: Cizinec OSVČ - Přehled pro zdravotní pojišťovnu

Dobře, oddychla jsem si. Děkuji Vám!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB