Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2014-03-10 10:41:48

HankaS
Člen/ka

Zálohy na soc. a zdr. pojištění u rodičovské dovolené

Zdeni přeji hezké a sluneční pondělí. Mám 2 dotazy. První je tento vnučka je od ledna 2014 na rodičovské dovolené a bude tedy po zkončení mateřské dovolené pokračovat  jako OSVČ . Bude tato činnost hlavní nebo vedlejší?
Druhý dotaz: bude od ledna platit minimální zálohy na soc. a zdrav., nebo ty které budou vypočítané za 1/2 roku činnosti?
Neznám totiž řešení pracující OSVČ při rodičovské dovolené.
Moc děkuji předem za radu. Hanka S.

Offline

 

#2 2014-03-10 21:43:21

Zdena
Moderátorka

Re: Zálohy na soc. a zdr. pojištění u rodičovské dovolené

Dobrý večer, paní Hanko.

1. Předpokládám, že vnučka pobírá rodičovský příspěvek. V období, ve kterém má nárok na rodičovský příspěvek, je považována za OSVČ vedlejší.

2. Nemusí platit minimální zálohy na ZP a SP. Ale za chvilku bude podávat přiznání a přehledy o příjmech a výdajích, ve kterých vypočítá novou zálohu na ZP a SP. Se změnou záloh bych asi počkala až na podání přehledů. Jestli vnučka platí minimální zálohy a má nízké příjmy, tak bude mít přeplatek.

Offline

 

#3 2014-03-11 05:27:29

HankaS
Člen/ka

Re: Zálohy na soc. a zdr. pojištění u rodičovské dovolené

Paní Zdeno, moc děkuji za bleskovou odpověď. Už ji mohu v pohodě udělat daňové přiznáí včetně přehledů zdrav. a soc. pojištění. Přeji hezký den. Hanka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB