Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-03-07 17:33:59

dája
Člen/ka

Paušál u kadeřnice

Dobrý den,vždy jsem jako kadeřnice uplatňovala skutečné náklady, za rok 2013 bych chtěla uplatnit výdaje procentem. Mám však dotaz jak se zachovat v případě,že pronajímám "křeslo" v kadeřnictví za cenu, ve které je zahrnut i náklad na energie,úklid,společný telefon. Nevím, zda mám či mohu uplatnit jednotné procento 80%, či zda musím celkové příjmy za křeslo uvést do příjmů z pronájmu a výdaje k tomu uvést nižším procentem,které je u pronájmu a zbytek dát do § 7. Moc děkuji za radu. Dája.

Offline

 

#2 2014-03-07 17:47:16

Marie66
Člen/ka

Re: Paušál u kadeřnice

Dobrý den.
Příjmy za pronájem křesla musíte oddělit a z této částky uplatníte výdaje ve výši 30%.
Více najdete v Zákoně o daních z příjmů  v §7 odst.7/d  ....30% z příjmů podle odstavce 2.....
a v §7 odst.2/e.... příjmy z pronájmu majetku zařazeného v obchodním majetku

Offline

 

#3 2014-03-07 23:40:58

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál u kadeřnice

No jo, ale když bude uplatňovat výdaje procentem z příjmů, tak už nebude mít obchodní majetek:-)

Offline

 

#4 2014-03-08 11:06:06

Marie66
Člen/ka

Re: Paušál u kadeřnice

Ano, jasně :-)

Ale s těmi 30% je to snad správně, jinak mě daňová poradkyně nedávno mystifikovala. Jednalo se o docela vysokou částku a tudíž velký rozdíl mezi 30% a 60%.

Offline

 

#5 2014-03-08 11:19:49

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál u kadeřnice

Kadeřnice má paušál 80%, tam je ten rozdíl ještě výraznější. Je otázka, zda to má zdanit jako příjem ze své řemeslné živnosti nebo jako příjem z pronájmu podle § 9 ZDP (30%). Pokud uplatní výdaje ve výši 30% příjmů, tak jí za to určitě nikdo nebude trestat. Pokud chce uplatnit 80%, tak by se podle mého názoru měla obrátit na daňového poradce.

Offline

 

#6 2014-03-08 13:37:55

Marie66
Člen/ka

Re: Paušál u kadeřnice

Omlouvám se, že do toho pořád "šťárám", ale napadl mi ještě jeden návrh pro Dáju.
Zkuste si spočítat, jaká by byla Vaše daňová povinnost, pokud uplatníte u příjmů z kadeřnických služeb výdaje 80% a u příjmů z pronájmu křesla 30%.
Jestli se třeba po uplatnění takových výdajů, případně se zahrnutím nezdanitelných částek, slevy na poplatníka... dostanete na nulu, tak potom není co řešit :-).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB