Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-28 17:03:24

Pavel19
Člen/ka

Dohoda o provedení práce a vrácení daně

Dobrý den
  Jsem student. V roce 2013 jsem vykonal 2 dohody o provedení práce. Obě byly nižší než 5 000. Můžu si nyní v dańovém přiznání nárokovat zpět daň, kterou za mně odvedl zaměstnavatel? Vím, že od roku 2014 je to možné. Nevím, ale zda je to možné za již proběhlý rok 2013..
Pokud je to možné co k tomu potřebuji? Potvrzení o zdanitelných příjmech? A můj příjem zařadím do příjmlů ze závislé činnosti řádek 36 v daňovém přiznání? Velmi děkuji za odpovědi

Offline

 

#2 2014-02-28 22:37:24

Zdena
Moderátorka

Re: Dohoda o provedení práce a vrácení daně

Bohužel, za rok 2013 ještě není možné nárokovat zpět sraženou daň.

Offline

 

#3 2014-03-01 06:46:04

Pavel19
Člen/ka

Re: Dohoda o provedení práce a vrácení daně

Moc děkuji za informaci!

Offline

 

#4 2014-03-01 07:04:43

Pavel19
Člen/ka

Re: Dohoda o provedení práce a vrácení daně

Mám kamaráda, který byl minulý rok evidován na úřadu práce leden - řijen. V listopadu a prosinci byl zaměstnán na HPP za mzdu 12 000 Kč hrubého. A ještě v době, kdy byl evidován na úřadu práce červenec- řijen pracoval na dohodu o provedení práce tehdy si vydělal zhruba 4 000 Kč měsíčně

Jeho potvrzení o zdanitelných příjmech vypadá následovně :

Úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitku : 41 931
Úhrn povinného pojistného  z příjmů uvedených  na ř. 2 (paragraf 6 odst. 13. zákona)  8 817
základ daně    50 748
Skutečně sražená záloha na daň z příjmů           1 080 Kč
záloha na daň z příjmů celkem                          1 080 Kč
sleva na poplatníka 7-12 měsíc

Jasně mi z toho vyplývá, že daň byla sražena v jeho případě kromě mzdy i z dohody. Může si takovouto daň nárokovat zpět? A pokud ne tak jak do daňového přiznání rozdělí tu daň odvedenou ze mzdy a zbytek? Děkuji

Offline

 

#5 2014-03-01 07:26:36

JANAA
Člen/ka

Re: Dohoda o provedení práce a vrácení daně

Dobrý den, ta dohoda a HPP byly u stejného zaměstnavatele, jestli tomu dobře rozumím.
Pokud už není kamarád zaměstnán u toho zaměstnavatele, podá si DP sám. Do přiznání přenese čísla z POTVRZENÍ O PŘÍJMECH ZA ROK 2013 od zaměstnavatele, daň mu bude vrácena. Částky se sčítají, nerozdělujete na DPP a HPP.

Offline

 

#6 2014-03-01 13:35:52

Pavel19
Člen/ka

Re: Dohoda o provedení práce a vrácení daně

Ano bylo to u stejného zaměstnavatele. Děkuji mnohokrát za odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB