Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-23 20:35:29

dajanka
Člen/ka

Zaměstnání a část.důchod

Dobrý den, prosím o radu.
Manžel je zaměstnaný, musí si nechat zpracovat daň.přiznání, protože měl za jeden měsíc sol.daň. Od ledna 2013 mu schválili část.důchod a koncem roku dostal z ÚP podporu. Chtěla jsem se zeptat,  zda částky za důchod a podpora z ÚP jdou do příjmu. Děkuji Daja

Offline

 

#2 2014-02-24 00:18:42

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnání a část.důchod

Částky za důchod i podpora z ÚP jsou osvobozené od daně, takže nejdou do příjmu.

Offline

 

#3 2014-02-24 15:38:43

dajanka
Člen/ka

Re: Zaměstnání a část.důchod

Děkuji za odpověď. Jen se chci zeptat na tu solidární daň, protože jsem z toho jelen.
Někde jsem se totiž dočetla, že pokud  někdo měl v jednom měsíci příjem 103536,-Kč (manžel měl v jednom měsíci - vyplatili mu odstupné), tak se dávají částky  část.důchodu do příjmu.

Ale nějak se mi to nezdá, možná si někdo špatně vyložil zákon.



Děkuji  Daja

Offline

 

#4 2014-02-24 19:22:09

dajanka
Člen/ka

Re: Zaměstnání a část.důchod

Dobrý večer paní Zdeno,

ještě bych potřebovala poradit s tou solidární daní od manžela. Na potvrzení o zdan.příjmech je uvedeno, že bylo solid.zvýš.daně u záloh v jednom měsíci.
Uvádí se teda nějaká částka v daň.přiznání (řádek 59), nebo se nic do toho řádku nepíše, a ta solid.daň byly sražena.

Děkuji moc za rady, jste strašně hodná, že nám takhle pomaháte.

Offline

 

#5 2014-02-24 23:27:33

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnání a část.důchod

Invalidní důchod se nezdaňuje. Za určitých podmínek se zdaňuje starobní důchod.

Solidární daň na ř. 59 by vyšla jen v případě, že by měl manžel roční hrubý příjem (ne superhrubou mzdu) vyšší než 1.242.432,- Kč. Pokud měl příjem nižší, tak řádek 59 zůstane prázdný a v přiznání vyjde přeplatek daně.

Offline

 

#6 2014-03-01 09:45:29

dajanka
Člen/ka

Re: Zaměstnání a část.důchod

Děkuji moc za odpovědi. Přeji hezký den. Daja

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB