Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2014-02-23 14:07:41

mhorak
Člen/ka

Zálohy při práci na HPP v zahraničí

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak to bude s odvody na sociální a zdravotní pojištění při práci v zahraničí (EU - schengen).

Začal jsem podnikat při zaměstnání na HPP, takže mám podnikání jako vedlejší činnost a odvody na soc. a zdrav. pojištění za mě odvádí zaměstnavatel. Ke konci dubna ale v práci končím a v květnu asi v půlce se chystám na slepo za prací do jiného státu schengenu.

Opravte mne, pokud se mýlím: od května se stane mé podnikání hlavní SVČ, takže budu odvádět na pojištění dohromady 1752 + 1894 Kč měsíčně. A tak tomu bude do té doby, než si najdu nové zaměstnání v zahraničí (v podnikání hodlám pokračovat i nadále). Co ale až si najdu zaměstnání pro mne bude jinak? Nebo spíše když za mne bude opět odvádět v jiné zemi zaměstnavatel zálohy za soc. a zdrav. pojištění, budu muset i nadále platit já u nás? Předpokládám, že to nebude žádný rozdíl oproti tomu, jako kdybych měl zaměstnání u nás. Je to tak? A pokud ano, co bude všechno třeba vyřídit, aby české úřady toto moje zaměstnání uznaly?

Díky za odpovědi a pokud je něco nejasného, rád doplním a vysvětlím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB