Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-29 22:31:47

lenkak
Člen/ka

uplatňování dokladů + cest. náhrady

Dobrý den, prosím o radu

Jsem OSVČ, vedu DE, mám zahrnuté 1 nákladní auto do obchodního majetku, kde výdaje na provoz uplatňuji podle dokladů. Vedu knihu jízd a platím silniční daň.

Na některé pracovní cesty - delší trasy se mi však vyplatí  využívat soukromé osobní vozidlo . Je možné si na jedno vozidlo uplatňovat náklady dle dokladů a na druhé osobní vozidlo uplatňovat náklady dle cen PHM pro cestovní náhrady za každý ujetý Km. S tím že  pracovní cesty budou zahrnuty v knize jízd a zaplatím silniční daň za dny , kdy bylo osobní auto v užívání k podnikání.

Předem děkuji za odpověď

Lenka K.

Offline

 

#2 2014-01-30 08:18:53

jaromira
Člen/ka

Re: uplatňování dokladů + cest. náhrady

Dobrý den,

ano, lze  uplatnit výdaje tak, jak píšete. Spočítejte si, jestli u osobního vozidla by nebylo lepší použit paušál 4000 Kč/měsíc + 3,60 Kč/km.
Silniční daň se platí za měsíc, za dny se platí jen za zaměstnance.

Offline

 

#3 2014-01-30 12:15:58

lenkak
Člen/ka

Re: uplatňování dokladů + cest. náhrady

Moc děkuji za tak rychlou odpověď, a jen pro upřesnění, za dny platím silničku pokud řídí auto zaměstnanec  a stačí v tomto případě jeho jízdy uvést do běžné knihy jízd?

Offline

 

#4 2014-01-30 13:46:25

Zdena
Moderátorka

Re: uplatňování dokladů + cest. náhrady

Ne:-) Denní sazbu můžete využít jen v případě, že vyplácíte cestovní náhrady svému zaměstnanci, který při pracovní cestě použil cizí automobil (použil vozidlo, které není ve vlastnictví zaměstnavatele).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB