Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-29 16:48:30

Malajsie2011
Člen/ka

sleva na dítě

Žiji ve společné domácnosti s přítelem, nemá ale u mě trvalé bydliště.Já jsem celý rok 2013 na úřadě práce, může se uplatnit slevu na mé dítě můj přítel? Děkuji

Offline

 

#2 2014-01-29 17:27:57

jaromira
Člen/ka

Re: sleva na dítě

Dobrý den, přítel si na Vaše dítě slevu uplatnit nemůže. Mohl by v případě, že dítě by bylo společné nebo v tomto případě, že by jste se za něj provdala.

Offline

 

#3 2014-01-30 10:37:13

paf
Člen/ka

Re: sleva na dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,

1) jak je to s částkou 60 300,-Kč (týká se bonusů - či slevy na dítě) v níže uvedeném odstavci zákona o dani z příjmů:

(3) Je-li nárok poplatníka na daňové zvýhodnění podle odstavce 1 vyšší než daňová povinnost vypočtená podle tohoto zákona za příslušné zdaňovací období, je vzniklý rozdíl daňovým bonusem. Poplatník může daňový bonus uplatnit, pokud jeho výše činí alespoň 100 Kč, maximálně však do výše 60 300 Kč ročně.

Jak té částce mám rozumět?

2) Jsem OSVČ vedlejší, vedu DE, po ročním zůčtování daně za rok 2012 mi byl vrácen přeplatek na dani, chtěla jsem se zeptat, zda tuto částku uvádím do DE za rok 2013 a případně do jaké kolonky?

Děkuji moc za informace.

Offline

 

#4 2014-01-30 10:54:21

Zdena
Moderátorka

Re: sleva na dítě

1) Částka 60.300,- je maximum, které můžete dostat od státu jako bonus na vyživované děti (vyživujete například 5 dětí a po uplatnění základní slevy na poplatníka máte nulovou daňovou povinnost).

2) Nemusíte uvádět v DE. Pokud uvedete, tak v pokladně nebo v bance jako nedaňový příjem.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB