Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-26 19:54:26

Palajs
Člen/ka

Osvobození u OA dle §3

Dobrý den,
moc bych prosila paní Zdeničko vás nebo někoho kdo má zkušenost s uplatněním osvobození na osobní auta dle §3 (LPG).
OSVČ se zaregistrovala k SD v únoru 2013. 16.3.2013 si pořídila osobní auto, které používá k podnikání. 8.4.2013 přestavba vozu na LPG, zapsáno v TP. Nejsem si jistá, jestli jsem dobře pochopila §9 zákona o SD. Silničku zaplatím pouze za 3/2013 a od 4-12/2013 budu uplatňovat osvobození, tedy 9 měsíců?? A ještě v pokynech jsem se dočetla, že pokud došlo k osvobození v průběhu zdaňovací období je třeba to doložit na samostatné příloze. Ta samostatná příloha stačí to nějak napsat na A4 s popisem, že dne 8.4.2013 došlo ke změně??? Nebo je na to nějaká příloha, kterou jsem nenašla??
V programu jsem si to vyplnila a dala zkontrolovat na daňovém portále, ale když tam uvedu 9 měsíců osvobození, tak mi to hází chybu. A když to opravím, že dám 10 měsíců osvobození, tak to je v pořádku. Děkuji mockrát za odpověď. Pavlína M.

Offline

 

#2 2014-01-27 13:07:11

Zdena
Moderátorka

Re: Osvobození u OA dle §3

Podle mého názoru zaplatíte SD pouze za březen 2013, dubnem počínaje máte nárok na osvobození. Samostatná příloha stačí na A 4 s popisem a DIČ - podle pokynů. Zkusila jsem vyplnit v šabloně, zadala jsem 9 měsíců osvobození a žádnou chybu to nehlásilo.

Offline

 

#3 2014-01-27 21:19:18

Palajs
Člen/ka

Re: Osvobození u OA dle §3

Dobrý večer,
Zdeni, mockrát děkuji za váš čas, který jste věnovala mému dotazu. Jste skvělá a děkuji vám za to, co pro nás děláte.
Včera v noci jsem ještě hledala k této problematice info na netu a narazila jsem na Ing. Karla Janouška - řešení některých problému silniční daně a tam to taky tak potvrzuje. Zdraví vás, Pavlína M.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB