Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-17 13:30:11

kodl1
Člen/ka

náklady na auto

dobrý den chtěla bych se zeptat co by pro mě bylo nejlepší. Mám auto na leasing. Auto nemám v majetku vedu DE doposud jsem uplatňovala jen paušální výdaje 4000,- měsíčně nic jiného. nyní bych chtěla používat jiný způsob nákladů, neboť jezdím na semináře, školení a po klientech takže mám dost najeto. Auto do majetku zahrnovat nechci.Co by bylo pro mě nejjednoduší. nejsem plátce DPH. velice Vám děkuji za Vaši radu s pozdravem

Offline

 

#2 2014-01-17 17:45:28

Zdena
Moderátorka

Re: náklady na auto

Leasing už skončil?

Offline

 

#3 2014-01-17 17:54:45

kodl1
Člen/ka

Re: náklady na auto

ne to je nové auto 06/2012

Offline

 

#4 2014-01-17 18:25:11

Zdena
Moderátorka

Re: náklady na auto

Jedná se o vozidlo v nájmu, u kterého můžete uplatňovat buď paušální výdaj na dopravu, nebo prokázané výdaje na spotřebované pohonné hmoty při pracovních cestách (vést knihu jízd, schraňovat doklady o nákupu PHM).

Offline

 

#5 2014-01-18 09:28:48

kodl1
Člen/ka

Re: náklady na auto

ještě k tomu paušálu to by bylo 4000,- měsíčně + možno použít prokázané výdaje na pronájem vozu, pojistné ,opravy a údržbu. Co jsou ty výdaje na pronájem vozu (ta částka leasingu co za auto platím)

Offline

 

#6 2014-01-18 10:50:41

kodl1
Člen/ka

Re: náklady na auto

Moc se omlouvám ale mám v tom hokej přece jen bude možná lepší ten paušál: takže abychom to shrnuly. Použiju paušál 4000,- měsíčně + bych mohl použít nějaké ty výdaje navíc? mám potvrzení o platbě pojištění auta a doklad na výměnu kol a olejů např. tak bych použil 80% částky. velice Vám děkuji
Výdaje navíc
K paušálu si navíc můžeme uplatnit tyto výdaje:
u vozu pronajatého, ať už od jiné osoby nebo na leasing, můžeme uplatňovat prokázané výdaje na pronájem vozu, pojistné a výdaje na opravy a údržbu
Pokud uplatňujeme krácený paušál, pak uplatníme jen 80% výdajů navíc.

V žádném případě nemůžeme uplatnit výdaje za pohonné hmoty a parkovné.

Offline

 

#7 2014-01-18 18:09:49

Zdena
Moderátorka

Re: náklady na auto

Předpokládám, že se jedná o finanční pronájem s následnou koupí najatého majetku (nejde o pronájem, po jehož skončení se předmět pronájmu vrací pronajímateli).  Výdaje za pronájem neuplatníte. Uvedl (uvedla?) jste, že nechcete auto zahrnovat do majetku. V tom případě si nemůžete uplatnit poměrnou část nájemného, neboť podmínkou daňové uznatelnosti nájemného je zahrnutí předmětu po ukončení pronájmu do obchodního majetku (§ 24/4/c) ZDP).
Pokud jde o operativní pronájem, tak můžete uplatnit nájemné, v případě kráceného paušálního výdaje 80% nájemného.

Výdaje, které jste podle leasingové smlouvy povinen vynaložit, např. pojištění, opravy, výměnu kol atd. je možno uplatnit jako daňový výdaj. V případě kráceného paušálního výdaje na dopravu uplatníte 80% výdajů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB