Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-09-08 14:14:26

Pavlina
Host

rekvalifikace na "samostatnou účetní" a její využití na VPP

Prosím, mohl by mi někdo poradit.. V červenci jsem získala rekvalifikaci na "samostatnou účetní" (účetnictví a daňová evidence) a protože pracuji ve školství, chtěla bych si tímto způsobem přivydělávat. Problém je v tom, že pokud bych si chtěla zřídit živnostenský list, musím mít 3 roky praxe. Nevím, jakým způsobem získat praxi ani na koho se obrátit. Obrátila jsem se i na některé firmy, ale chtějí jen lidi na hlavní pracovní poměr.. anebo pak výpomoc v Praze. Jsem z východočeského kraje..
Prosím poraďte mi,  předem děkuji.

 

#2 2008-09-13 20:23:55

Zdena
Moderátorka

Re: rekvalifikace na "samostatnou účetní" a její využití na VPP

Nesehnala byste (nejlépe v rodině) nějakého účetního, který splňuje požadavky na odbornou kvalifikaci a který by vám po dobu 3 let dělal odpovědného zástupce? Ještě mně napadá, že jste mohla zpracovávat DE nebo účetnictví třeba  manželovi (pokud podniká, či podnikal) a ten by vám mohl dát potvrzení pro živnostenský úřad.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB