Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-12-01 13:59:39

luihui
Člen/ka

Nákup velkoobchod a prodej

Dobrý den,
Jsem podnikatel, neplátce DPH. Mám otázku, rád bych koupil zboží od velkoobchodu. Dostal jsem ceník kde uvádí, že jsou zde ceny bez DPH. Když toto zboží koupím, přičte k tomu velkoobchod DPH? Bude platit za zboží cenu , která je uvedena v ceníku plus DPH?
Mám v plánu toto zboží prodat. Mám poté řešit DPH ? nebo si k ceně , za jakou jsem toto zboží koupil od velkoobchodu, přičtu jen mojí provizi a tím vše končí?
Co v takovémto případě musím vše řešit ?

A další otázka, když si koupím zboží od velkoobchodu za VO ceny, lze použít toto zboží pro vlastní účely?

Offline

 

#2 2013-12-02 00:22:38

Zdena
Moderátorka

Re: Nákup velkoobchod a prodej

Velkoobchod přičte k ceně zboží DPH.

Vzhledem k tomu, že nejste plátcem, nemusíte při prodeji zboží řešit DPH. K ceně, za jakou jste zboží nakoupil, si přičtete provizi, a tím to končí.

Nakoupené zboží můžete použít pro vlastní účely, ale nákupní cenu zboží budete muset vyloučit z daňových výdajů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB